Онлайн
Психологія

«Ранок з Україною»: психологиня дала поради, як підняти дитячу самооцінку

Експерт запевняє - дитині потрібно знати, що на неї чекали і люблять, не дивлячись ні на що.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:49, 27 серпня 2021

У постійній рубриці «Жити легко з Адамовою» програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» психологиня та коуч Олена Адамова розповіла, які фактори впливають на самооцінку дитини. А також дала поради, які допоможуть дітлахам прийняти і полюбити себе та стати впевненими лідерами.

«Насамперед не варто з усіх дітей робити лідерів. Лідерами народжуються! А тенденція останнього десятиріччя така, що батьки намагаються масово виростити своїх дітей лідерами, не розуміючи, що не всі можуть такими бути. Тому є зламані діти, комплекси яких навіяли самі батьки. Дитина не обов'язково має бути перша в усьому, а така поведінка батьків вказує їм на те, що з ними щось не так» – коментує психологиня і коуч Олена Адамова в ефірі каналу «Україна».

Експертка зауважує – дитині потрібно знати, що її чекали і люблять, не дивлячись ні на що. Це основа вашого спілкування, а вже на це ви можете кріпити додаткові меседжі, які допоможуть малечі бути кращими.

Крім того, варто:

  • хвалити дитину за конкретні вчинки та дії: допоміг батькам чи прибрав іграшки – це слід помічати;
  • акцентувати увагу на перевагах і досягненнях: щось виграв чи отримав приз, когось обігнав або забив гол – робіть компліменти і не ставтесь до цього, як до буденності;
  • постійно повторювати дитині фрази: «Я в тебе вірю», «Ти впораєшся», «Я дуже тебе люблю».

«Нічого так не впливає на самооцінку дитини, як ваша любов до себе. Подумайте: чи добре ви ставитесь до себе? Чи є у вас ці крила за спиною? Якщо ви покажете дитині приклад впевненої в собі особистості, яка знає собі ціну – вам простіше буде виростити впевнену і рішучу дитину» – зазначила психологиня Олена Адамова у програмі «Ранок з Україною».

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь