Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня Світлана Арефнія розповіла, чому не варто брехати дитині про війну

Діти до 3 років реагують на емоційний стан батьків. І якщо ви будете спокійними і станете адекватно реагувати на все, що відбувається, малюк теж не нервуватиме.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:10, 27 квітня 2022

Діти завжди ставлять багато запитань. І сьогодні, коли в Україні відбуваються бойові дії, особливо. Психологиня Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» розповіла, як правильно говорити з дитиною про те, що її хвилює.

Діти до 3 років реагують на емоційний стан батьків. І якщо ви залишаєтесь спокійними й адекватно реагуєте на все, що відбувається, малюк теж не нервуватиме.

Дитині до 6 років не можна розповідати про жахіття бойових дій. Навіть якщо вона їх бачила, важливо пояснити, що ви завжди поруч і будь-якої хвилини її захистите.

А ось дітям від 7 років і старше не варто казати, що нічого страшного не відбувається, і відволікати їх на щось інше. За словами гості програми «Зірковий шлях», треба сісти з дитиною та пояснити, що таке війна.

«Я нещодавно спитала сина, якому 13 років: «Що таке війна для тебе?» – поділилася досвідом психологиня Світлана Арефнія. – Він мені сказав: «Це коли збройні сили однієї країни нападають на збройні сили іншої держави».

Експерт порадила наслідувати цей приклад і пояснити дитині, чому в нас зараз військовий стан. Наприклад: «Дві країни посварилися та вирішують свої питання, взявши в руки зброю. Але якщо ситуація загостриться, ми з тобою повинні робити те й те».

«Потрібно дати дитині чіткий план дій, що необхідно робити під час військової тривоги, коли почнеться артобстріл або якщо вам доведеться покинути дім», – навела приклад психологиня в інтерв'ю для каналу «Україна».

Але перш ніж ви станете щось пояснювати, запитайте дитину, що вона знає про війну, як саме пояснює ситуацію в країні.

«Треба подавати інформацію дозовано та уточнювати, що саме викликає тривогу, не брехати, але завжди підтримувати дітей», – порадила експерт.

«Коли діти запитують: «Чому ми не вдома?», «Коли повернемося?», на ці питання важливо відповісти, – пояснила Світлана Арефнія. – Якщо ваша дитина зовсім маленька, тоді – фантазувати: «Коли ми повернемося, що будем робити, де ми гратимемось, що обов'язково подивимося?»

Також, за словами експерта, сьогодні дітям дуже потрібна тілесна підтримка.

«Обіймаючи дітей, ми повертаємо відчуття кордонів. А їм це дуже важливо», – пояснила гостя програми Зірковий шлях.

Наприклад, під час бомбардування і в дорослих, і в дітей дуже часто порушується дихання.

«Ви повинні взяти дитину, посадити спиною до себе, обійняти та спробувати нормалізувати її дихання. Як саме? Коли ви спокійно дихайте – вона теж перестає нервувати», – сказала Світлана Арефнія.

              Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь