Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня Світлана Арефнія розказала, як впоратися з почуттям втрати оселі

Як позбутися думок про втрати, якщо ворог знищив практично все? Світлана Арефнія розповіла, як крок за кроком допомогти собі відновитись і жити далі.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:14, 19 квітня 2022

Багато українців під час війни залишилися без даху над головою, втратили все, що заробляли роками. Психологиня Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» розповіла, як це прийняти та розпочати нове життя.

Колись Мати Тереза ​​сказала: «Те, що ви будували роками, хтось може зруйнувати за одну ніч. Однаково будуйте». Але як відірватися від думок щодо втрат, якщо ворог все знищив? Психологиня Світлана Арефнія розказала в інтерв'ю для каналу «Україна», як крок за кроком допомогти собі відновитись та жити далі.

Перший крок – проживання втрати.

Щоб вийти зі стану втрати, потрібно усвідомити, що це вже сталося: немає вашого будинку, машини, дорогих серцю речей. Подумайте про те, що у вас залишилося.

«У стані втрати настільки стираються межі безпеки, що людина не розуміє, хто вона, де знаходиться, чим зараз може займатися, – пояснила психологиня Світлана Арефнія. – Тому головне завдання – повернути ці межі якомога обережніше».

Тому другий крок – відповісти на запитання: «Хто я? Яка у мене професія? Ким я можу працювати? Який у мене план? Що я встиг узяти з собою? Як я можу поповнити свій матеріальний ресурс, якщо це можливо? Куди я можу звернутися за допомогою?»

«Тобто спочатку потрібно прожити втрату емоційно, потім заспокоїтися, зрозуміти, що у вас залишилося, і створити план дій, – прокоментувала наступний крок дій експерт у програмі «Зірковий шлях». – Поставте собі питання: «Що я можу зробити, щоб змінити своє становище на сьогодні?»

Третій крок – почати діяти за новим планом.

«Коли з'являється мета, і ви емоційно прожили втрату – це і є створення нового життя з чистого аркуша», – сказала психолог.

              Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь