Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня розповіла, як зменшити рівень адреналіну та привести нерви до ладу

Психологиня розповіла, чим небезпечний підвищений рівень адреналіну в крові та дала практики для його регулювання.

Олександра Красновська Олександра Красновська
18:33, 29 березня 2022

Відома психологиня та коуч, постійна експертка програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олена Адамова дала кілька цінних порад щодо боротьби з зайвими гормональними сплесками під час війни. Психологиня розповіла, чим небезпечний підвищений рівень адреналіну в крові та дала практики для його регулювання.

Психологиня Олена Адамова зазначає, що людський організм дуже чутливий до будь-яких змін – любов, скорбота, страх, збудження. Ці та багато інших емоцій супроводжуються хімією у нашому мозку, яку створюють гормони.

«Під час таких жахливих подій наш організм активно виділяє адреналін: їсти не хочеться чи навпаки – ви не знаєте міри у споживанні їжі, вистачає двох-трьохгодинного сну, в усьому тілі характерне тремтіння і збудження, дика енергія вирує, стан повної нереальності не тільки через те, що відбувається ззовні, але і зсередини», – пояснює Олена Адамова.

За словами Адамової, також під час викиду адреналіну у людей спостерігається мобілізація всіх сил задля нападу та відбиття атаки. Однак адреналін може бути небезпечним.

«Такий стан виснажує – серце не справляється, нервова система на межі, об'єктивно оцінювати реальність не виходить. Викид адреналіну змушує людину ділити людей на своїх та чужих, бути зухвалою й агресивною. І якщо на полі бою така поведінка може бути виправдана, то поза військовими діями велика кількість адреналіну руйнує свій організм та психіку, а також тих, хто потрапляє «під обстріл», – коментує експерт програми «Ранок з Україною».

Щоб знизити рівень адреналіну, потрібно максимально сконцентруватися на своєму тілі. Олена Адамова рекомендує:

- робити вдих і затримати дихання, так само і під час видиху, посміхатися собі в дзеркало, гримасувати;

- перераховувати в голові все, що бачите та чуєте, ковтати слину по кілька разів або промовляти свої почуття: я боюсь, я туплю тощо;

- присідати, віджиматися, мити посуд чи підлогу, прибирати в будинку;

- робити руками інтенсивний масаж голови, ніг, шиї, спини, пальців;

- трястись усім тілом, струшуючи весь страх і агресію;

- вмиватися та мити руки холодною водою;

- пити чай гібіскус, заварюючи в 50-60-градусній воді.

Психолог радить зосереджувати сили та думки для вирішення нагальних проблем, а всі думки та страхи відкидати, адже сили на їх вирішення вам справді можуть знадобитися у майбутньому.

Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут: https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь