Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня розповіла, як спілкуватися із родичами з Росії під час війни

Сьогодні дуже часто розмова з родичами закінчується сваркою, з'ясуванням стосунків та навіть блокуванням у соцмережах. Росіяни не розуміють чи не хочуть розуміти, що відбувається у нашій країні.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:20, 4 травня 2022

Уже багато українців зіткнулися в розмові з рідними або друзями з Росії з тим, що таке відчуття, ніби ви живете в різних світах. Психологиня Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» пояснила, як бажано спілкуватися, щоб не нашкодити собі.

Сьогодні дуже часто розмова з родичами закінчується сваркою, з'ясуванням стосунків чи взагалі блокуванням у соцмережах. Росіяни не розуміють або не хочуть розуміти, що відбувається в нашій країні.

«Якщо ви спробували донести інформацію, надіслали відео та фото, додали родичів із Росії до всіх груп, у яких показують ситуацію в Україні, але вони продовжують не вірити вам – припиніть на деякий час спілкування з ними», – сказала Світлана Арефнія.

Психологиня радить спокійно пояснити: «На жаль, дорога сестро (тітко, бабусю, подруго), зараз ми не можемо порозумітися. Ти мене не чуєш. Мені шкода, але поки не закінчиться війна, я перестаю листуватися з тобою».

«Зараз спілкування з такими людьми дуже токсичне та виснажливе», – пояснила гостя програми «Зірковий шлях».

Тому що ми ніби відповідаємо за те, що вони нас не розуміють, і намагаємося донести до них правду. Проте Світлана Арефнія додала: спроби щось доказати ні до чого не приведуть. Будь-які пояснення починають вносити негатив і призводять до конфліктів не тільки з родичами, але й з іншими учасниками тієї чи іншої групи в соцмережах.

Коли ви відмовляєтеся спілкуватися з людиною, яка вас не чує, ви захищаєте себе і передаєте їй відповідальність: це вона не вірить, не бачить свою правду і не готова прийняти реальність. Так ви знижуєте рівень своїх переживань та залишаєтеся спокійним.

            Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь