Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня розповіла, як прийняти відмову рідних від евакуації

Люди не завжди готові все залишити та виїхати. Особливо це стосується людей похилого віку. Як прийняти їхнє рішення, пояснила психолог.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:43, 5 травня 2022

Ви живете в районі бойових дій, але ваші батьки чи інші близькі люди не хочуть нікуди їхати? Психологиня Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» пояснила, як реагувати на вибір рідних.

«Нехай під кулями, але у своєму ліжку», – цю фразу тепер можна почути в наших реаліях. Тому що люди не завжди готові все залишити й поїхати навіть у більш безпечне місце. Особливо це стосується людей похилого віку. Як правильно їх зрозуміти, пояснила гостя програми «Зірковий шлях».

1 крок. Попросіть тих, хто залишається, обґрунтувати своє рішення. Коли людина пояснює вибір, вона чує себе і знаходить слова, які знижують емоційний стан тих, хто все ж таки хоче поїхати.

2 крок. Віддайте цій людині відповідальність за її рішення.

«Ми намагаємося взяти контроль на себе й забрати всю відповідальність, хоча ця людина – не дитина, – дала зрозуміти Світлана Арефнія. – Правильний шлях до порозуміння – прийняти й погодитись із чужою думкою».

3 крок. Поділіться своїми почуттями щодо вибору людини. Наприклад: «Мені дуже важко тебе залишати й дуже боляче, що ти не хочеш їхати, але я це приймаю. Я за тебе переживатиму».

«Наше співпереживання дуже допомагає людині, яка залишається, – сказала психологиня, – і це заспокоює вас, тому що ви не тримаєте в собі тривогу і не накопичуєте емоції».

4 крок. Будьте на зв'язку. Ви можете злитися, ображатися, бути розгубленим, почувши про рішення близької людини, але все одно телефонуйте та листуйся з нею.

«Зараз дуже важливо говорити багато про любов, бо це підтримує людину. І якщо щось станеться, ви не шкодуватимете, що не встигли сказати найважливіші слова, – порадила Світлана Арефнія. – Тому якнайчастіше говоріть про те, що відчуваєте до близьких».

            Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь