Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня розповіла, як оговтатися від втрати

Коли людина дізнається про втрату, її шокує новина. Потім настає заперечення. І це природна реакція. Ніхто з нас не готовий прийняти те, що лихо може статися з кимось із близьких.

Олександра Красновська Олександра Красновська
17:13, 11 травня 2022

«Вчора снаряд потрапив у будинок сестри. Її більше немає»… На жаль, повідомлення про втрату когось із близьких уже отримали чимало українців. Психолог Світлана Арефнія пояснила у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна», яка виходить в ефірі «Індиго TV», як знайти сили жити далі.

Коли людина дізнається про втрату, її дуже сильно шокує ця новина. Потім настає заперечення. Незважаючи на фото й відео з окупованих територій, на тисячі смертей, ніхто з нас не готовий прийняти те, що горе може статися з кимось із близьких.

«На певний час людина «зависає» на стадії заперечення, – сказала психологиня Світлана Арефнія. – Це нормально, коли вона не хоче вірити у те, що сталося».

За словами експерта програми «Зірковий шлях», у такий момент поруч мають бути ті люди, які можуть підтримати та прийняти будь-який ваш стан.

«Важливо прожити втрату: плакати, кричати, проклинати ворога, – пояснила гостя каналу «Україна», – тобто не накопичувати негативні емоції, які з'являються, а дати собі можливість їх прийняти».

Це потрібно зробити, щоб жити далі. Якщо немає сил жити заради себе, тоді бодай на зло ворогові. Допомагаєте ви іншим людям, пишете в соцмережах правду про Україну, почали розмовляти українською, принесли літній сусідці продукти або розчистили територію біля свого будинку – кожна ваша дія працює проти ворога.

Але Світлана Арефнія попередила в інтерв'ю, що прийняття втрати відбувається не менше ніж рік.

«Розуміння, що близької людини більше немає – це довгий шлях, тому не стримуйте емоції, не замикайтеся в собі та будьте поруч із тими, хто може вас морально підтримати», – порадила психологиня.

Більше відео на YouTube-каналі «Зірковий шлях» за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCLEdUIa-jw2cg4CZhknqJSg/videos

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь