Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Психологиня дала поради, як спілкуватися із родичами, які втратили близьких

Психолог Олена Адамова зазначає, що втрата людини – це величезне горе, на яке кожен реагує по-своєму. Тому і однозначної поради, як допомогти горючому бути не може.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:58, 22 червня 2022

Постійна експертка програми «Ранок з Україно» каналу «Україна», яка виходить у будні о 8:30 на телеканалі «Індиго TV», психологиня і коуч Олена Адамова розповіла, як правильно говорити з людьми, які через війну втратили близьку людину й як допомогти їм впоратись зі своїм болем.

Психологиня Олена Адамова зазначає, що втрата людини – це величезне горе, на яке кожен реагує по-своєму. Тому й однозначної поради, як допомогти горюючому бути не може.

«Було б не погано, якби людина, яка втратила когось, проходила консультації психолога. Експерти одразу ж зчитують психологічний стан і може сказати настільки в людини пошкоджена психіка і чи здатна вона самостійно впоратись із втратою. Комусь потрібен час і люди поруч, а комусь – термінова допомога, адже, знаходячись у сильному шоковому стані, він може нашкодити сам собі», – пояснює експертка каналу «Україна» Олена Адамова.

Якщо людина демонструє суїцидальні нахили – треба якомога швидше звернутись до професійних психологів, якщо ж навпаки – іде на контакт і намагається впоратись із болем – допомагайте самі.

«У жодному випадку не можна залишати людину наодинці зі своїм горем. Говорити з вами чи ні – вони самі вирішать, але ми мусите бути поруч і підтримувати: готувати їжу, виводити на прогулянки, телефонувати і навіть мовчати разом. У такій ситуації важливо, щоб людина не почувалася самотньою, – радить психологиня у програмі «Ранок з Україною». – Не наводьте приклад інших і не кажіть: «Я б на твоєму місці». Ви маєте поважно ставитись до втрати саме цієї людини, адже для кожного цей біль особливий. Не піддавайтеся на агресію людини – просто вислухайте і будьте готові допомогти».

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь