Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психолог Світлана Арефнія розказала, як біженцям ужитися в новій домівці з великою кількістю людей

Нове житло, дискомфорт, величезна кількість біженців, порушення власних кордонів... Все це сильно впливає на людину, яка покинула свій дім, але не може знайти відчуття спокою в новому.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:22, 12 квітня 2022

Коли людина перебуває в новому місці, де вимушена жити під одним дахом з незнайомцями, іноді дуже важко сприймати та розуміти своє оточення. Психолог Світлана Арефнія розказала у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна», як поводитися в притулках для біженців та будинках, де знаходиться велика кількість людей.

Нова оселя, дискомфорт, багато біженців, порушення власних кордонів… Усе це сильно впливає на людину, яка залишила свій дім, але не може знайти спокій в новому.

«По-перше, потрібно створити правила співмешкання, – порадила психолог Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях». – Навіть якщо ви приймаєте біженців, ви повинні теж проговорювати нові умови в будинку».

За словами експерта, це може бути режим дня, а також хто за що відповідає. Наприклад, одна людина виносить сміття, друга – прибирає чи готує. Якщо ви зможете домовитись, ваше перебування разом буде набагато спокійніше і комфортніше. 

«По-друге, дуже важливо знаходити час і місце для себе, де ви можете побути на самоті, – сказала психолог в інтерв’ю каналу «Україна». – Якщо навіть і це неможливо, просто просіть і домовляйтеся, щоб хоча б хвилин 15 всі помовчали». 

Якщо це також неможливо в нових умовах, тоді Світлана Арефнія порадила закривати очі та нібито перебувати деякий час у безпечному спокійному місці.

«Порушення кордонів нашої країни вплинуло на психологічний стан українців, тому фізично ми зараз відчуваємо дискомфорт, – сказала експерт. – Відчуття безпеки нам дає щось спільне, тому дуже важливо, якщо є така можливість, розказувати про Україну, розмовляти українською, розповідати, як було спокійно і гарно, поки не прийшов ворог».

За словами психолога, у такий спосіб ви повертаєте собі відчуття єдності та безпеки. Саме це знижує вплив негативних емоцій та переживань на нас.

              Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь