Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Психологиня Світлана Арефнія розказала, як розмовляти з маленькими дітьми про війну

Найважливіше у розмові з дітьми – залишатися спокійними. Навіть якщо вам дуже страшно, постарайтеся не плакати і тим більше не лякайте малюка жахами війни.

Олександра Красновська Олександра Красновська
17:25, 20 квітня 2022

Що говорити малюку, коли він чує вибухи за вікном? Як правильно розповісти про війну, щоб діями дитини керував не страх, а впевненість, що все буде гаразд? Психолог Світлана Арефнія у програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» розказала, як пояснити малечі, що відбувається в нашій країні.

Сьогодні батькам доводиться чути запитання, на які часом важко знайти відповідь, щоб не налякати дитину. Ми самі іноді не розуміємо, що відбувається і чому наша країна повинна переносити стільки смертей та болю.

Однак найважливіше в розмові з дітьми – залишатися спокійними та емоційно врівноваженими. Навіть якщо вам дуже страшно, намагайтеся не плакати й поготів – не лякайте малюка жахами війни.

«Дитина до 3 років віддзеркалює емоційний стан батьків, – пояснила Світлана Арефнія. Тобто перед тим як щось пояснювати маленьким дітям, треба заспокоїтись і бути в хорошому настрої».

Під час спілкування з малюком не потрібно пояснювати йому всі страхіття бойових дій. Цю правду іноді не витримує навіть доросла людина, що вже говорити про маленьких дітей. Вони ще не розуміють значення слова «війна» настільки глибоко, наскільки усвідомлюємо це ми.

«Вигадуйте казки для маленьких дітей. Наприклад, по небу щойно пролетів дракон, який дихає вогнем. Але ти маєш кілька захисників: улюблена м'яка іграшка і я – твоя мама. Ми завжди поруч і не дамо тебе нікому образити», – сказала експерт в програмі «Зірковий шлях».

До того ж у казці обов'язково мають бути добрі герої. Дитина може сама їх придумати. Тоді в малюка в голові складеться картинка, що є не лише злий дракон, а й сміливі друзі, які будь-якої миті готові прийти на допомогу. За словами експерта, так психіка малюка залишається здоровою.

              Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь