Онлайн
Психологія

Психолог Олена Адамова дала поради, як налагодити стосунки з дочкою-підлітком

Олена Адамова зазначає: будь-яка поведінка дітей - відображення того, що відбувається в родині, тому в першу чергу батькам слід звернути увагу на свою поведінку.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:42, 3 вересня 2021

Психологиня та коуч Олена Адамова у рубриці «Жити легко з Адамовою» програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповіла, що робити, якщо донька-підліток постійно грубіянить та сперечається.

Олена Адамова зазначає: будь-яка поведінка дітей – відображення того, що відбувається в родині, тож насамперед батькам слід звернути увагу на свою поведінку. Крім того, психологиня дала кілька дієвих порад, які допоможуть знайти спільну мову з підлітками:

  • переконайтесь, чи існує в дитини довіра до вас: у підлітків все гіперболізовано, їх переповнюють емоції, а отже вони в протесті з усіма дорослими. Звичайно, вони не справляються з цим станом, тому приносять свої переживання туди, де відчувають безпеку. І якщо дитина вам довіряє – поділиться своїми переживаннями;
  • показуйте свою любов: навіть якщо ви вважаєте, що чоловік або дитина в конкретний момент не заслуговує на прояв почуттів – скажіть, як ви їх любите. Це обеззброїть їх від злості та агресії;
  • дружіть зі своєю дитиною: спілкуйтесь, підтримуйте, діліться своїми історіями, цікавтесь захопленнями доньки, а також її проблемами, комплексами та боріться з ними разом.
  • виростіть рівень емпатії до дитини: якщо дитина прийшла додому без настрою – поцікавтесь про її стан, а не нагнітайте питаннями типу: «Чого в тебе кисле обличчя?» Зробіть так, щоб донька йшла до вас ділитись проблемами, а не переживала все це в собі, зриваючи злість на рідних.

«Станьте другом своїй дитині. Погодьтесь – своїм друзям ми вибачаємо більше, ніж своїм домашнім. Подружіться з дитиною і спілкування стане цікавішим та стабільнішим», – радить психологиня Олена Адамова у програмі «Ранок з Україною».

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь