Онлайн
Психологія

Психолог дала поради батькам, як домогтися довіри хлопчиків-підлітків

Навіть якщо батькам здається, що їх дитина ще не дозріла для дорослого життя, пам'ятайте, з 14 років у дітей йде закладка фундаментальних стосунків між чоловіком і жінкою.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:43, 21 жовтня 2021

У постійній рубриці «Жити легко з Адамовою», яка виходить у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», психологиня і коуч Олена Адамова розповіла, чому підлітки часто закриваються від дорослих та як досягнути їхньої довіри.   

«Мене завжди «зворушують» переживання мам діток 16-40 років, які максимально намагаються бути залученими в особисте та інтимне життя своїх хлопчиків. Якщо він вважатиме це за потрібне – обов’язково розповість про все. Але насамперед слід запам’ятати батькам – діти не мають ділитись з вами особистим», – коментує психологиня Олена Адамова в ефірі каналу «Україна».

Експертка зазначає, що в психології є поняття сепарації – коли дитина має перерізати ментальну пуповину з мамою і лише це є запорукою її заробітку та щасливих сімейних стосунків у новому житті. І навіть якщо батькам здається, що їхня дитина ще не дозріла до дорослого життя, пам’ятайте, з 14 років у дітей йде закладення фундаментальних стосунків між чоловіком та жінкою. І якщо в цей час батьки втручатимуться у життя підлітків, намагатимуться тримати їх на зв’язку та контролювати всі дії, привчаючи, що все треба розповідати мамі – зробите лише гірше. Адже, досягши дорослого віку, діти не зможуть вирішувати свої проблеми самостійно, матимуть залежність від вас і будуватимуть життя за принципом: третьому не місце у стосунках.

«Щоразу, коли вам хочеться втрутитись у життя дитини і «допомогти» їй, пам’ятайте: досвід – це завжди через травми, біль та помилки. Все це треба пройти самостійно. Ви теж стали мудріші та розумніші лише тому, що самі пройшли цей шлях», – радить психологиня Олена Адамова в програмі «Ранок з Україною».

Для того, щоб дитина вам довіряла та ділилась своїми переживаннями, станьте їй другом і продемонструйте: «Роби, що хочеш, якби лише був щасливий». Таким чином підліток сам захоче ділитись з вами особистим.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь