Онлайн
Психологія

Провалилися на іспиті? Як це пережити без паніки та депресії

Психолог радить, як не впадати в паніку.

18:30, 30 липня 2020

Провал на іспитах, особливо коли розраховували на успіх, може боляче вдарити по психіці як дитини, так і батьків. Практичний психолог Ольга Протасова ділиться порадами, як пережити цю непросту ситуацію та що робити далі.

Раніше ми розповідали про те, скільки потрібно набрати балів на ЗНО, щоб вступити на бюджет.

Що робити абітурієнтам

· Виплюнути «ментальну жуйку».

Припиніть думати про те, що було б, якби ви склали іспити успішно. У такий спосіб ви нічого не зміните, а лише поглибите проблеми та моральне виснаження. Найкраще, що ви можете зробити, – це змиритися з теперішнім станом речей.

· Поставити собі «незручні» запитання.

Прийнявши ситуацію, що склалася, необхідно визначитися з подальшим ходом дій. Аби отримати правильні відповіді, потрібно поставити правильні запитання: що зараз можна зробити, які існують варіанти, чого ви хочете насправді тощо.

Як пережити провал на іспиті

фото:depositphotos

· Не опускати руки.

Із будь-якої ситуації є вихід, можливо, і не один. Ви можете стажуватися, працювати, волонтерити, подорожувати, розвивати власний бізнес та паралельно готуватися до ЗНО наступного року.

· Не зважати на реакцію інших людей.

Що раніше ви навчитеся не залежати від думки людей, що поряд, то швидше відчуєте свободу бути собою та зрозумієте, чого хочете насправді.

Що робити батькам

· Приборкати свої емоції.

Якими б засмученими, розчарованими та розлюченими ви не були, пам’ятайте про те, що вашій дитині ще гірше. Найкраще, що ви можете зробити, – це підставити своє плече та дати зрозуміти, що ви завжди поряд та готові допомогти.

· Запропонувати свій план.

Наприклад, ви маєте можливість влаштувати свою дитину стажером у компанії, де працюєте, або відправити вчитися за кордон. Важливо саме запропонувати, а не наказувати.

· Дати повну свободу.

 Якщо ніщо із запропонованого вашу дитину не влаштовує, то будьте готові дати їй можливість вирішувати самостійно. Можливо, на цьому життєвому етапі ваша дитина захоче займатися волонтерством. Поважайте її вибір.

Нагадуємо про те, що розвивати бізнес на сході України простіше з FinancEast.

Дивіться відео про те, які зміни підготувало для вступників Міністерство освіти та науки:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь