Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Церковний календар

Яке церковне свято відзначають 5 серпня: Почаївська ікона Божої Матері

Сьогодні свято Почаївської чудотворної ікони Божої Матері: дізнайтеся історію і молитви святині

10:35, 5 серпня 2020

Свято Почаївської чудотворної ікони

фото: pexels

Сьогодні, 5 серпня, віруючі відзначають свято Почаївської ікони Божої Матері. Цей чудотворний образ Богородиці – один із найбільш шанованих як у православних , так і у католиків.

Святкування на честь Почаївської ікони Божої Матері здійснюється 5 серпня. Дата вибрана не випадково. Вона була встановлена ​​в пам'ять позбавлення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги в 1675 році.

Читай також
Церковні свята в серпні 2020: календар по днях

Церковні свята в серпні 2020: календар по днях

Історія Почаївської ікони Божої Матері

фото: wikipedia

Старовинна Почаївська ікона перебуває в українському монастирі, Свято-Успенській Почаївській лаврі, в місті Почаєві Тернопільської області. Згідно за переказами, в середині XVI століття дворянка Анна Гойська отримала її в дар від митрополита Неофіта, майбутнього патріарха Константинопольського. А потім Анна передала ікону монастирю.

З Почаївською іконою пов'язана дивовижна легенда. 2 серпня 1675 року багатотисячне турецько-татарське військо намірилося штурмувати Почаїв. На захист Божої обителі крім ченців зібралися миряни із багатьох сусідніх поселень, проте укріплення монастиря було слабким, лише паркан із частоколу, тому не було надії на порятунок.

І тоді під час молитви перед Почаївською іконою Божої Матері над собором на небесах з'явилася сама Богородиця в блискучих одежах в оточенні ангелів, а поруч із нею преподобний Іов Почаївський. Татари почали стріляти в Богородицю, але їхні стріли поверталися назад, вражаючи тих, хто їх пустив. У війську почалося сум'яття і паніка, вороги в страху тікали від стін монастиря.

Про що моляться Почаївської чудотворної ікони Божої Матері

Матері Божій, зображеній на Почаївській іконі, моляться про звільнення із полону, напоумлення грішників, зміцненні духу і віри, настанову на праведний шлях, позбавлення нечистих помислів, відновлення миру і взаєморозуміння між людьми, а також про позбавлення від страшних недуг.

Дивіться відео, як християни святкують Медовий Спас або Маковія

Вам також буде цікаво дізнатися, коли святкують Спаси 2020: Медовий, Горіховий та Яблучний.

Читайте, які вихідні та святкові дні у серпні 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь