Онлайн
Психологія

Практичні методи виховання цілеспрямованості у дітей

14:42, 7 листопада 2018

Психолог Лінда Рей вважає, що завзятість у дітей сама по собі не розвивається

Педагог з 25-річним стажем, дослідник в коледжі Санта-Марія в Західній Австралії, - Лінда Стейд говорить про ту гарячу суміш енергії, мотивації і азарту, що дозволяє людині справлятися зі складними завданнями і не здаватися, передає Womo.ua.

Джерело: Getty Images

Паралельно із завзятістю характеру завжди притаманні витримка, незалежність, гнучкість мислення, сміливість. Важливо розуміти, що навчитися можна всьому, потрібно просто мати на це час і дуже сильне бажання.

1. Гнучкість мислення

Відомий виступ Керол Двек, професора психології з Стенфордського університету і найбільшого фахівця в світі з мислення, спрямованого на розвиток, відбувся на конференції TED в 2014 році і називався "Сила слова "поки що". Якщо ваша дитина говорить, що він чогось не може, ви відповідаєте: "Поки що. Поки що не можеш.". На основі особистих досліджень Двек стверджує, що навіть пояснення цієї концепції дитині вже допомагає йому правильно налаштовуватися. Для зміни нейронних зв'язків важлива пластичність мислення. Також це допоможе бути більш ефективним в навчанні. Протилежним гнучкому є статичне мислення. Особливо їм страждали попередні покоління. Переконаність у тому, що людина якою народилась, такою і помре, народжений повзати літати не може і так далі. Це дуже обмежує наш потенціал і точно ніяк не сприяє розвитку завзятості.

2. Контроль батьківських почуттів

Перш ніж вчити дитину справлятися з емоціями, важливо спочатку розібратися зі своїми. Вчіться прислухатися до внутрішнього голосу, усвідомлювати коли ви в гніві або засмучені.

3. Контакт з дитиною

Неймовірно важливо налагодити з дитиною контакт, зоровий, тактильний, духовний. Приділяйте їй увагу, приймайте її емоції. Дитина повинна знати, що ви поруч, відчувати в вас підтримку.

4.Слушайте уважно

Важливо слухати і чути, що дитина вам говорить. Не давати оціночну емоцію, не засуджувати. Те, як ви реагуєте в цей момент матиме великий вплив на те, як ваша дитина сприйме ситуацію і свій творчий хист.

5.Озвучувати і називати емоції

Для того, щоб заспокоїтися, дуже важливо усвідомлювати і називати емоції. Допоможіть вашій дитині знайти рішення, а це можна зробити тільки тоді, коли всі заспокоїлися. Згодом цей процес стане більш гладким: дитина і навчиться сама заспокоюватися і знаходити рішення. Якщо діти навчаться як справлятися з емоційною складовою великого і важкого завдання, вони зможуть розвинути в собі завзятість.

6. Помилки і невдачі

Є люди від народження наполегливі, але є й інші. Їм потрібно створювати умови для розвитку завзятості. У коледжі Санта-Марія є спеціальна програма Fearless5, кожен день програми починається з історії про промахи і невдачі знаменитих людей і про те, як вони не здалися і не спасували перед обличчям невдачі: ці історії розповідають і діти, і вчитель. Невдача - це не тільки коли щось не виходить. Невдача болить. Якщо не болить - значить це не біда, але ж тільки перемагаючи емоційний біль від помилки, людина розвиває в собі завзятість йти далі. Пункт щодо болю повинен бути зрозумілий дітям, вони повинні зрозуміти, що це почуття - нормальне, навіть якщо воно неприємне.

7. Власний приклад

Якщо ви не будете показувати на своєму прикладі, що таке завзяття, то марно вимагати цього від дітей. Рольовою моделлю повинні бути батьки. Ви також повинні мати достатньо сміливості, щоб дозволити своїм дітям помилятися. Це нелегко, тому що навколо повно тих, хто засудить цю сміливість. Але пам'ятаємо, що ми не соромимося емоцій, називаємо все своїми іменами і йдемо далі.

Раніше вчені з'ясували, коли партнери перестають відчувати дискомфорт у парі. В результаті виявилося, що чоловіки швидше перестають відчувати дискомфорт. Так, їм потрібно близько трьох місяців, щоб не відчувати незручності під час сну оголеним в одному ліжку. Жінкам знадобилося майже 4 місяці.

Зверніть увагу на те, як інтроверту перебороти стрес – три наукових способи.

Вас також може зацікавити матеріал про те, чи реально знайти свою половинку з першого погляду:

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь