Онлайн
Психологія

Постійні дежавю можуть свідчити про психічне захворювання – невролог

Дежавю – це особливий психічний стан, за якого людина відчуває, що вже перебувала в конкретній ситуації в минулому.

10:26, 23 червня 2020

Приблизно 97% людей принаймні одного разу відчували стан дежавю. Про особливості цього феномену на своїй сторінці в інстаграмі написала дитячий невролог Ірина Платонова.

Нагадуємо про те, що алкоголь може позитивно впливати на спогади.

Варто зазначити, що дежавю – це особливий психічний стан, за якого людина відчуває, що вже перебувала в конкретній ситуації в минулому, але не пам’ятає усіх обставин. Крім того, у стані дежавю людина може відчувати нереальність усього, що відбувається насправді. Це слово походить із французької мови (deja vu) та означає «те, що вже побачили».

Постійні дежавю можуть свідчити про психічне захворювання

фото:depositphotos

Ірина Платонова додає: «Вам здається знайомим цей епізод, але ви не пам’ятаєте, що відбудеться далі. Тільки після перегляду фільму до кінця, ви згадуєте, що уже його бачили! Спогади від дежавю можуть бути настільки сильними, що зберігаються в пам’яті протягом декількох років».

Лікарка вважає, що постійні епізоди дежавю можуть свідчити про наявність неврологічного чи психічного захворювання. Якщо в стані дежавю людина відчуває паніку, страх, нудоту, має рясне потовиділення та почервоніння обличчя, то це може бути скронева епілепсія. 

Ірина Платонова пояснює: «Ці симптоми в сукупності чи в комбінаціях називаються припадком! І є показом для дообстеження пацієнта за допомогою ЕЕГ, МРТ».

Раніше ми розповідали про те, що сумні спогади підвищують ризик деменції.

Дізнайтеся більше про те, як уникнути проблем із пам’яттю.

Читайте про найпростіший спосіб поліпшити пам’ять.

Дивіться відео про те, чи корисно прокидатися рано і як це впливає на організм:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь