Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Поради доктора Комаровського, як підтримати фізичне та ментальне здоров'я під час війни

Доктор Комаровський дав кілька ефективних порад, як підтримати здоров'я під час війни.

Олександра Красновська Олександра Красновська
18:57, 31 березня 2022

Нам потрібно вистояти та перемогти, тому дуже важливо зберігати спокій, не витрачаючи даремно сили. Але як це зробити, коли знищують міста, а в стрічці новин такі відео, що психіка не витримує? Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» доктор Комаровський дав кілька ефективних порад.

Коли є проблеми зі здоров'ям, лікарю важливо нейтралізувати той фактор, який викликає проблему. У сьогоднішніх реаліях не всі люди можуть вплинути на хід війни. І тоді, за словами доктора Комаровського, потрібно провести симптоматичну терапію, тобто боротися з симптомами, щоб зберегти спокій. Декілька порад експерта програми «Ранок з Україною» допоможуть це зробити.

Порада 1: Чимось займіть себе.

«Найголовніше зараз – знайти якусь справу, бо дуже складно – бути постійно зануреним у себе, – пояснив Євген Комаровський. – Якщо ви не знаєте, чим саме зайнятися, допоможіть тим, кому дуже погано».

Порада 2: Будьте з тими, хто не панікує і знає, що робити.

«Якщо ви нервуєте – приймайте рішення разом із тією людиною, яка спокійно та адекватно реагує на ситуацію в країні», – сказав лікар-педіатр вищої категорії.

Порада 3: Намагайтеся бути спокійними поруч із дітьми.

«Діти дуже сильно залежать від дорослих. Якщо поруч мама в сльозах – діти теж психуватимуть і нервуватимуть», – пояснив доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна».

Порада 4: Обирайте правильне середовище для дітей.

«Якщо ви тимчасово залишили з дитиною Україну й перебуваєте в стані стресу, зрозуміло, що інстинктивно ви шукаєте земляків, а ваша дитина гратиметься з такими ж українськими біженцями. Але ваше завдання на сьогодні – максимально відірвати дитину від своїх переляканих однолітків і знайти більш спокійних людей. У такому середовищі вона швидше прийде до норми», – сказав кандидат медичних наук.

Порада 5: Не використовуйте алкоголь і не шукайте «чарівні» ліки як засіб від стресу.

«Не існує «чарівних» пігулок або алкогольних напоїв, які лікують від хвилювань. Зараз дуже важливі час і правильна поведінка, – пояснив експорт програми «Ранок з Україною». – Також необхідно оточувати себе не тими, хто постійно дивиться новини та чекає на повідомлення з фронту, а відволіктися і стабілізуватися».

Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь