Онлайн
Здоров'я

Потрібно у відпустку: Як зрозуміти, що ви вигоряєте на роботі

Сучасні психологи виділяють 10 основних симптомів вигоряння.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:00, 28 січня 2021

Емоційне і професійне вигоряння стало головним недугом 21 століття. Все більше людей страждають від емоційного виснаження, яке порушує повноцінне функціонування і працездатність.

Що насправді являє собою вигоряння і як зрозуміти, що ви дійсно вигоріли, а не просто втомилися, розповімо далі.

Читай також
Що таке професійне вигорання і як йому запобігти – відповідь експертів

Що таке професійне вигорання і як йому запобігти – відповідь експертів

Вчені вважають, що вигоряння - це не просто психічний стан, а хвороба, яка позначається на всьому організмі.

Термін «вигоряння» ввів в 1974 році американський психіатр Герберт Фрейденбергер. При цьому він порівнював стан «вигорілої» людини зі згорілим будинком. Зовні будівля може виглядати цілою і неушкодженою, і тільки якщо зайти всередину, стає явним ступінь спустошення.

Сучасні психологи виділяють 10 основних симптомів вигоряння:

  • Постійна безперервна втома. Ви весь час відчуваєте занепад сил і відсутність енергії. Сон і вихідні вдома не допомагають відновитися.
  • Відсутність концентрації. Для того, щоб вникнути в якесь професійне завдання, ви по кілька разів перечитуєте документи, перепитуєте колег, ви відволікаєтеся, буквально, на кожну дрібницю.
  • Падіння продуктивності. З кожним днем ​​робота, яку раніше ви виконували дуже професійно, швидко і якісно, ​​стала даватися вам вкрай важко. Ваша результативність різко погіршилася.
  • Нескінченна зайнятість. Якщо ви відчуваєте, що робота захопила весь ваш час, не можете відкласти телефон навіть після десятої вечора, берете з собою комп'ютер в усі поїздки, а під час романтичної вечері надсилаете босові повідомлення, варто зменшити обороти і поставити хоча б мінімальні межі.
  • Дратівливість і критичність. Вас дратує буквально все і вся, колеги навколо, суть доручень від керівництва. Якщо останнім часом ви взагалі не виходьте з режиму бурчання - це привід задуматися.

Читай також
Виживання на вигорянні: як повернути собі енергію для роботи та розвитку

Виживання на вигорянні: як повернути собі енергію для роботи та розвитку

  • Складно братися за нове. У вас пропало бажання братися за нові проекти або навіть йти на роботу. Пропадає почуття передчуття цікавих завдань. Вас не мотивує навіть можливість підвищення або фінансового бонусу.
  • Відсутність радості від виконаної роботи. Навіть закінчивши складний трудомісткий проект, ви не відчуваєте полегшення і почуття задоволення.
  • Порушення харчування, зловживання алкоголем. Вам стало абсолютно все одно, чим харчуватися, весь ваш раціон перетворився на один суцільний перекус, в добавок ви ще й запиваєте стрес алкоголем.
  • Проблеми зі сном і здоров'ям. Ви стали гірше спати, загострилися хронічні захворювання, мучать головні болі, з'явився біль у хребті, слабкість - це також часті симптоми вигоряння.
  • Небажання піклуватися про себе. Незважаючи на погіршення здоров'я і вічну втому, вам зовсім не хочеться доглядати за собою. Ви не звертаєте уваги на одяг, в якому йдете в офіс, на зачіску або макіяж.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь