Онлайн
Психологія

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

Сімейне насильство може проявлятися по-різному.

16:00, 15 квітня 2020

На телеканалі Україна з 6 квітня почався показ телевізійного серіалу про боротьбу з домашнім насильством під назвою "Відважні" . Як показують різні соціальні опитування, більшість людей, які стали жертвами сімейного насильства, вкрай рідко звертаються за допомогою. У цій статті ми постараємося розібратися, чому так відбувається і як відрізнити побутове насильство від інших неприємних явищ.

Що таке домашнє насильство

Побутовим насильством називається дія, яка вчиняє одна людина стосовно іншої, не питаючи його згоди на це. Постраждалими можуть стати навіть діти, а роль насильників можуть виконувати їхні батьки. Ще одна група осіб, які найбільш уразливі - це старі або недієздатні особи. Такі люди страждають від рук своїх родичів, які терплять їх, коли вони  переслідують свої корисливі цілі (наприклад, претендують на нерухомість або інше майно) .

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

фото: depositphotos

Як проявляється домашнє насильство

Сімейне насильство може проявлятися по-різному. У більшості випадків це не тільки побиття, а, наприклад, позбавлення свободи пересувань і грошових коштів, або часті сварки і маніпуляції почуттями іншої людини. Загалом все те, що викликає дискомфорт у партнера.

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

фото: depositphotos

Чому жертви домашнього насильства не звертаються за допомогою

Як правило, багато жертв побутового насильства просто не можуть попросити про допомогу або не знають, куди можна звернутися.Відбувається це в тих випадках, коли насильник позбавляє жертву грошей і всіх засобів зв'язку, розбиваючи або відбираючи телефон і комп'ютер. Також нерідко насильники залякують свою жертву до такої міри, що вона боїться кудись звертатися під страхом смерті. Тому, якщо ви чуєте, як ваші сусіди регулярно скандалять і створюють специфічний шум за стіною, не полінуйтеся звернутися в поліцію. Може, ваша небайдужість зможе врятувати чиєсь життя.

Вам буде також цікаво дізнатися, як жертва домашнього насильства може таємно повідомити про загрозу.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь