Онлайн
Наука і життя

Перша в історії космосу: астрономи виявили сліди незвичної планети

Вчені помітили сліди планети, що обертається навколо трьох зірок.

11:00, 7 вересня 2020

Нові астрономічні спостереження підтверджують сліди існування молодої планети у кільцях планетоутворюючого пилу зоряної системи GW Orionis, що розташована в сузір'ї Оріона. Зоряна система складається з двох зірок, що обертаються навколо одна одної у центрі, і третьої зірки, що обертається навколо них на відстані у кілька сотень мільйонів кілометрів.

Бесплатное стоковое фото с galaxy, абстрактный, Астрономия

Космос

фото:pexels

Астрономи помітили, що всі кільця у зоряній системі GW Orionis зміщені стосовно гравітаційного центру їх зірок, а одне з них навіть перетинає два інших по діагоналі. З цього дослідники зробили висновок про можливість існування молодої планети, що обертається навколо трьох зірок одночасно. Така планета може стати єдиною у своєму роді за всю історію космічних досліджень.

«Ми думаємо, що присутність планети, ймовірно, утворила пиловий прошарок і зламала протопланетний диск у місці, де зустрічаються внутрішнє і зовнішні кільця системи», — заявили науковці.

За думкою астрономів, у внутрішньому кільці GW Orionis можуть утворитися аж 30 планет, схожих на Землю.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до нашої планети наближається комета Neowise, найяскравіша за останні 23 роки.

Дізнайтеся у сюжеті, як Україна планує вивчати космос:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь