Онлайн
Психологія

Сумні спогади підвищують ризик деменції – дослідження

Мисліть позитивно!

15:00, 13 червня 2020

Було визначено одну з причин розвитку деменції – повсякчасні спогади про прикрі моменти зі свого життя.

Нагадуємо про те, чому рівень свого IQ вже не збільшити.

Як повідомляє CNN, психіатриня та старша наукова співробітниця відділу психічного здоров’я Університетського коледжу Лондона Наталі Марчант розповіла про результати нового дослідження, яке допомогло виявити зв’язок між постійними неприємними згадками про минуле та відкладенням двох білків, які сприяють розвитку хвороби Альцгеймера.

Сумні спогади підвищують ризик деменції 

фото:depositphotos

У ході дослідження було прослідковано негативні думки, пов’язані з минулими подіями, у понад 350 добровольців старше 55 років протягом двох років. Майже третина піддослідних пройшли позитронно-емісійну томографію мозку для визначення рівня тау-білка та бета-амілоїду, які спричинюють появу хвороби Альцгеймера.

Сканування виявило, що в людей, які проводять більше часу з негативними думками, вищий рівень цих білків, внаслідок чого вони мають гіршу пам’ять та менший потяг до пізнання, ніж люди з більш оптимістичним типом мислення.

Наталі Марчант також додає: «Окрім інших досліджень, які пов'язують депресію та тривогу з ризиком деменції, ми очікуємо, що хронічні негативні форми мислення протягом тривалого періоду можуть збільшити ризик деменції».

Невролог Річард Ісааксон зазначає, що це перше наукове дослідження, котре доводить біологічний зв’язок між повсякчасним негативним мисленням і хворобою Альцгеймера, що дає можливість для більш точного діагностування цього різновиду деменції.

Вчені припускають, що медитація та інші практики розумового тренінгу допоможуть зменшити негативні думки, що сприятиме розвитку позитивного мислення. Можливо, майбутні дослідження доведуть цю гіпотезу.

Дізнайтеся більше про те, який зв’язок між надмірною охайністю та хворобою Альцгеймера.

Раніше ми розповідали про те, як мозок впливає на масу тіла.

Дивіться відео про те, що можуть розказати ваші сни:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь