Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Павло Петренко: "Ми проти того, щоб гроші шахтарів і вчителів перетворювалися на "золоті батони"

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" на каналі "Україна" Міністр юстиції Павло Петренко сказав, що те, що відбувається сьогодні на Південному-Сході країни - це пік невдоволення, який досяг межі.

21:19, 25 квітня 2014

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" на каналі "Україна" Міністр юстиції Павло Петренко сказав, що те, що відбувається сьогодні на Південному-Сході країни - це пік невдоволення, який досяг межі.

За словами Павла Петренка, "те, що весь Схід і Донбас зараз за те, щоб приєднатися до Росії, то, що там відбувається антитерористична операція, і це треба буде зупинити - це все спекуляції". "Треба чітко розрізняти тих людей, які взяли зброю, координуються зовнішніми спецслужбами і погрожують, в першу чергу, простим жителям, які живуть на Сході. І жителів Сходу, які багато років виступають проти корупції, проти беззаконня, яке їм завжди нав'язувала влада. І те, що відбувається на сьогоднішній день, насправді - пік невдоволення на Сході, який був тихим протестом під час революції на Майдані, зараз він вийшов на вулиці. На жаль, деякі політики спробували ним скористатися в своїх цілях", - каже Павло Петренко.

Також міністр юстиції розповів, що робить влада для стабілізації ситуації на Сході: "Що ми зараз робимо? Ми звернулися до людей на Сході. Ми з вами єдині у наших цілях, ми хочемо змінити країну, віддати повноваження на місця, забезпечити відсутність корупції і в Кабінеті Міністрів, і в кабінеті Президента і в кабінетах райдержадміністрацій і начальника міліції. Ми проти того, щоб гроші шахтарів і гроші вчителів перетворювалися на "золоті батони". Ми за те, щоб люди самі визначали, хто буде їх мером, хто буде начальником міліції і, щоб вони самі розподіляли ті гроші, які заробляють на своїх територіях. Ми за те, щоб люди розмовляли тією мовою, якою їм зручно говорити, щоб ця мова була захищена. У нас немає протиріч ні з жителями Сходу, ні з жителями Заходу, але це не подобається нашим східним сусідам. Це не подобається тим людям, які взяли зброю, не подобається тим, хто координується, на жаль, не з України, а за кордоном".

За словами Павла Петренка, " 70 млрд. має бути на загальному рахунку регіональних бюджетів". "Але їх немає. Розкрали все - і це наша спільна проблема. Що робити, щоб далі не крали? Насправді, два місяці - дуже короткий термін. Я буду говорити конкретними прикладами: за попереднім законом з 300 млрд. державних закупівель, - 80 млрд. просто виводилося і грабувалося. За нашим законом, який підтримало і експертне середовище та Міжнародний банк, ми прибрали ці схеми. Влада подала і прийняла перший великий пакет антикорупційних реформ, почалася люстрація суддів. Ми, насправді, почали з того, що закрили величезні корупційні схеми: по Міністерству юстицій - 500 млн. грн. просто виводилося і кралось на маленьких голограмах, які були на бланках. 2 млрд. грн. кралися на реалізації конфіскованого майна. Ми ці схеми перекрили. Це ті досягнення, які зроблені за два місяці. Я розумію, що комусь це не подобається, наприклад, нашим сусідам або минулим представникам влади. Ми розкриваємо ті зловживання і грабіж, який відбувався. Ті люди, які були до цього причетні - мають понести покарання", - говорить політик.

Дивіться народно-політичну програму "Майдан. Точка відліку" щоп'ятниці о 19:45 в ефірі телеканалу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь