Онлайн
Спорт

«ОСОБЛИВА АТМОСФЕРА» - як команда Андрія Шевченко готується до ЄВРО 2020

Вперше глядач стане свідком, а іноді і безпосереднім учасником, підготовки команди до Чемпіонату Європи.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:05, 11 червня 2021

12 червня на OLL.TV та телеканалі "Футбол 1" - прем’єра документального фільму про підготовку національної збірної України до Євро-2020 «ОСОБЛИВА АТМОСФЕРА».

Вперше глядач настільки глибоко зануриться у внутрішню кухню національної збірної України з футболу та стане свідком, а іноді і безпосереднім учасником, підготовки команди до Чемпіонату Європи. З того дня, коли Андрій Шевченко та його інтернаціональний тренерський штаб очолив збірну, тільки й розмов про те, що Шевченку-тренеру вдалось зробити те, що було не під силу іншим. Що ж це за «атмосфера», в чому її особливість і, врешті решт, з чого і як вона зроблена?

Режисер Павло Черепін разом із співавтором Тарасом Герегою дослідили та розклали на складові один з найяскравіших прикладів впливу створеної атмосфери у спортивній команді на її результати. Звісно ж мова про національну збірну України і ауру, яка матеріалізувалась в ній в той момент, коли Шева став Андрієм Миколайовичем, очолив головну команду країни та розпочав своє «велике будівництво» в ній ще до того, як це стало національним трендом. Що ж ховається за цією перебудовою та як Андрій Шевченко став диригентом, лідером та суперклеєм, який міцно з’єднав свої тактичні ідеї і свого штабу із технічними можливостями та психологічними якостями гравців із тризубом на серці.

Знімальна група фільму «Особлива атмосфера» майже два тижні прожила зі збірною на першому і другому тренувальному зборах в харківському «Суперіорі». На свої очі побачила, а потім і переконалася під час спілкування з героями фільму, що атмосферу цю реально відчути, її можна торкнутись, описати словами та показати на екрані. Це не магія, хоча її елементи теж присутні.

«Звичайно, головний елемент цієї системи – Андрій Шевченко, - говорить Павло Черепін. - Саме він і тільки він знає, коли запропонувати Миколі Шапаренку «принести коктейль до кромки поля», коли потрібно нагримати на Артема Довбика за неідеальний маневр в нападі, коли дозволити звернутись до себе на «ти» Андрію П’ятову, а коли – особистим прикладом навчити юних дебютантів збірної правильно підтягуватись у тренажерці. Формат «молодий тренер, який має шалений і незаперечний авторитет і бере участь в ігрових тренуваннях на рівних, а іноді і дає фору молоді» - працює в цій схемі ідеально. Більше того, іноді один лише погляд Шевченка підвищує швидкість чи точність гравців під час ігрових вправ. Але це – верхній прошарок. Є й інші».

МЕНТАЛЬНІСТЬ. Психологія переможця, яку культивує головний тренер, не лишає байдужим жодного гравця збірної. Шевченко вміє буквально зарядити батарейки команди та окремих гравців в той момент, коли сил в тих вже, здавалося б, нема. Робиться це дуже часто у легкій манері, з гумором, з добрими і реально смішними ситуативними жартами. А ще Андрій Миколайович серйозно працює над інтелектом своїх підопічних. Не лише ігровим.

ДИСЦИПЛІНА. Вона в збірній не залізна – залізобетонна. Із додатковим кевларовим покриттям та армованим підсиленням. Андрій Шевченко суворо спитає з футболістів, але і сам при цьому буде максимально відповідати власним вимогам. Це про справжнє лідерство. В загальну картину якісної гри, самовіддачі та результату йде все: від особливого харчування та заборони телефонів в їдальні до шаленої кількості даних по кожному тренуванню, які аналізуються за допомогою спеціального софту та приборів. Як каже режисер фільму Павло Черепін, здається, Ілон Маск не так ретельно тестує Space X, як штаб збірної тестував команду в перші дні зборів.

ТАКТИКА. Подвійний тактичний мозок в команді працює в унісон. Сам Шевченко та Андреа Малдера + команда аналітиків. Не спати перед важливим матчем – це нормальна ситуація для будь-якого тренера. Одночасно і незалежно придумати тактичний хід, який спантеличить суперника і надасть команді вирішальну перевагу – це рівень взаєморозуміння, якому можна позаздрити. Рішення 100% за Шевченком. В повноті тактичної картини по супернику, завдяки організації роботи штабу, можна бути впевненим на відсоток, максимально близький до 100. Справа лише за втіленням ідей на полі.

ЄДНІСТЬ. А втілювати ідеї на полі гравцям допомагає, як це не дивно, небажання. Небажання опинитись поза командою на наступний матч, збір чи турнір. «Однаково сильно палаючі очі новачків та ветеранів в перші дні нагадують збори родини чи найкращих друзів, а не команду профі-мільйонерів, в кожного з яких свої персональні амбіції та вподобання, - ділиться Павло Черепін. - Єдність внутрішньокомандна помножується на єдність команди із вболівальниками. Для збірників заповнені трибуни та підтримка фанів збірної - найважливіша мотивація».

Ці чотири складові -  авторський погляд творців фільму на ОСОБЛИВУ АТМОСФЕРУ команди Андрія Шевченка. Почути і побачити думки героїв проєкту та ексклюзивні кадри залаштунків життя збірної: Андрія Шевченка, представників його тренерського та адміністративного штабу та звісно головних зірок – українських збірників, з 12 червня можна на платформі OLL.TV.

«Фінальний день знімального процесу - найсумніший та найчуттєвіший момент створення фільму, - розповідає Павло Черепін. - Коли гравці, тренерський штаб та адміністративна команда питають, коли ми зніматимемо їх наступного разу і чи летимо з ними на ЄВРО. А ми відповідаємо, що наступний епізод будемо знімати відразу по поверненню команди з Чемпіонату – зустрічатимемо їх в аеропорту разом із вболівальниками. І дуже сподіваємося, що ця зйомка буде дуже масовою і станеться якомога пізніше після початку турніру».

З 12 червня фільм «Особлива атмосфера» – в доступі на OLL.TV.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь