Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Фонд Ріната Ахметова

Олексій Суханов розповів історію студентки, чиє життя вдруге зруйнувала війна

Розуміння, що таке війна, до більшості українців прийшло 24 лютого. Для Ярослави Цірулік з Донецька все почалось ще у 2014 році...

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:27, 12 травня 2022

Російська агресія знову позбавляє Ярославу домівки: спочатку довелося виїхати з Донецька, потім - з Маріуполя. Ведучий каналу «Україна» та амбасадор музею «Голоси Мирних» Олексій Суханов поділився шокуючою історією незламної дівчини.

Розуміння, що таке війна, до більшості українців прийшло 24 лютого. Для Ярослави Цірулік з Донецька все почалось ще у 2014 році. Звідти, ще підлітком, вона з родиною втекла від російських окупантів, прихопивши лише одну валізу. А у лютому 2022 знов опинилася під щільним вогнем.

«Я народилася в Донецьку, я жила там, своє дитинство прожила там. І в якийсь момент російські окупанти прийшли і почали обстрілювати місто. Тоді я зі своєю сім'єю була змушена переїхати в інше місто для того, щоб не жити під бомбуваннями так званих ДНР. Батьки намагалися зробити все для того, щоб ми, діти їхні, були в безпеці. Ми з валізою літніх речей поїхали на море і, на жаль, так за 8 років я не побувала вдома… Маріуполь став для мене другим домом. Я нарешті прийняла це місто, полюбила, будувала плани на майбутнє. Я вийшла заміж там, купила собаку. Ми будували щасливе майбутнє у цьому місті», – поділилась спогадами Ярослава Цірулік.

24 лютого 2022 родину Ярослави, як і багатьох українців, розбудили вибухи російських ракет. Покидати місто знову довелося неабияк ризикуючи.

«Наша історія про незламну українку, чиє налагоджене життя війна вкрадає вже вдруге. Але навіть цей подвійний удар Ярослава тримає з гідністю. Тепер вона точно знає, чому присвятить своє життя, і я впевнений, що в неї все вийде», – зазначив амбасадор онлайн музею «Голоси Мирних» Олексій Суханов.

Студентка Маріупольського державного університету цього року мала стати бакалавром. Дівчина сподівається, що попри все, зможе отримати диплом і вже невдовзі повноцінно працюватиме за професією.

«Я навчалася на юриста. Я обрала цю професію для того, щоб захищати людей. Для того, щоб бути на стороні правосуддя, на стороні чесності», – розповіла Ярослава Цірулік.

Повністю з історією Ярослави Цірулік можна ознайомитись на порталі онлайн музею «Голоси Мирних» за посиланням: https://cutt.ly/GHudPBm

Онлайн музей «Голоси мирних», заснований Фондом Ріната Ахметова в 2020 році, збирає свідчення цивільного населення України, досвід кожної мирної людини про трагічні події війни, яку Росія розв’язала проти України ще в 2014 році.

Розповісти свою історію кожен може на порталі музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/my-story  або зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію 0(800) 509 001.

Проєкт підтримали телеканали «Україна», «Україна 24», програма «Говорить Україна».

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь