Онлайн

Офіційна заява телеканалу "Україна" у зв'язку з грубим перешкоджанням професійній діяльності журналістів

Телеканал "Україна" висловлює офіційний протест у зв'язку з грубим втручанням добровольчого батальйону "Дніпро-1" та "Правого сектору" в роботу журналістів під час виконання ними службових обов'язків, в тому числі у зв'язку з погрозами на адресу кореспондентів і телеоператорів каналу "Україна" на блокпостах в Донецькій області.

14:40, 18 грудня 2014

Телеканал "Україна" висловлює офіційний протест у зв'язку з грубим втручанням добровольчого батальйону "Дніпро-1" та "Правого сектору" в роботу журналістів під час виконання ними службових обов'язків, в тому числі у зв'язку з погрозами на адресу кореспондентів і телеоператорів каналу "Україна" на блокпостах в Донецькій області. Такі дії представників батальйонів розцінюються, як умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Увечері у вівторок, 16 грудня бійці добровольчого батальйону "Дніпро-1" та "Правого сектору" завдали перешкод роботі журналістів, які висвітлювали гуманітарний рейс Ріната Ахметова. Під час підготовки до зйомки в районі блокпоста до знімальної групи під'їхав автомобіль з озброєними бійцями "Правого сектору" з вимогою припинити зйомку, негайно від’їздити й не повертатися, інакше: "по знімальним групам, які супроводжують Гуманітарні рейси, буде відкриватися вогонь на ураження".

Одночасно аналогічна погроза надійшла на адресу іншої знімальної групи телеканалу "Україна", яка чекала колону Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова по інший бік від блокпоста.

Редакцією інформаційної програми "События дня" було прийнято рішення робити пряме включення з населеного пункту Курахово о 23:00. По дорозі до місця включення знімальна група була знову зупинена бійцями добровольчого батальйону "Дніпро-1". У ході бесіди була здійснена спроба залякати групу, погрожуючи фізичній безпеці її учасників.

За фактом грубого перешкоджання роботі журналістів телеканал "Україна" звернувся до правоохоронних органів з проханням розглянути обставини, що склалися, та прийняти необхідні заходи, передбачені Кримінальним Кодексом України за статтею 171. Ми закликаємо всіх осіб, причетних до даної ситуації, не перешкоджати законній професійній діяльності журналістів, зокрема не загрожувати й не піддавати їх фізичній небезпеці.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь