Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Нові правила поховання: скільки коштує померти?

18:37, 22 травня 2018

Говорити про це завжди неприємно, але рано чи пізно з цим стикається кожна родина. Поховання – для рідних померлого завжди складний і болісний процес. А от для ритуальних працівників – прибутковий бізнес. Куди йти, якщо померла близька людина? Та як не натрапити на ритуальних аферистів?

Тепер українці не зможуть поховати померлого без дозволу суду. Суди завалили похоронними справами. Морги переповнені, бо дозвіл на поховання можна  чекати кілька тижнів. 

Звістку про нові правила поховання підхопили місцеві телеканали, газети, інтернет-видання та соціальні мережі. Шоковані новиною судді, поліцейські, патологоанатоми та працівники ритуальних служб у своїх інтерв’ю передбачали справжній колапс за умови, якщо такі правки до закону дійсно запрацюють. Суди будуть перенавантажені, морги переповнені, а родичам померлих доведеться ледь не тижнями чекати на поховання.

Соцмережі вибухнули обуреними коментарями. Ця новина схвилювала всіх. Адже всі розуміють – від смерті ніхто не застрахований. І з похованням близьких та рідних рано чи пізно може зіткнутися кожен.

Через суспільну паніку та загальне обурення народні депутати навіть подали до Верховної Ради законопроект про скасування скандальних правок до Кримінально-процесуального кодексу України.  

Але в Парламенті за скасування правок не проголосували. А за кілька днів ті самі ЗМІ, які першими повідомили, що без дозволу судді тепер не поховати рідних, заявили зовсім протилежне. Мовляв, жодних нових правил поховання не буде, а ці правки до Кримінально-процесуального кодексу взагалі не стосуються похорону. То яким новинам вірити? Що змінюється в правилах поховання українців? І головне – для кого? Та як не натрапити на ритуальних аферистів?

Що означає «влада не хоче виділяти землю для кладовищ»?

Окрім цих правок до законодавства, які спричинили такий галас у ЗМІ, уряд подав на розгляд до Верховної ради ще один проект закону щодо поховання. Він має запровадити таке поняття, як біопоховання, а також дозволити ховати людей не тільки на цвинтарях, а й у скверах, парках, лісопарках. Їхній прах. З одного боку, це має вирішити проблему браку місць на кладовищах, з іншого – чи наведе це лад у ритуальному бізнесі, чи зупине торгівлю місцями? Чи ці зміни не про це – і тіньовий бізнес процвітатиме й далі?

Відповіді на ці питання ви отримаєте в програмі «Головна тема» у неділю, 27 травня, о 20:00 телеканалі «Україна».

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь