Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
незникай

#незникай. Скільки дітей щорічно страждають від сексуального насилля: статистика

За статистикою Ради Європи кожна п’ята дитина стикалася з проблемами сексуального насильства.

11:59, 25 червня 2019

Гучний резонанс, який викликала в суспільстві історія Даші Лук’яненко із Одещини, змусила ще раз замислитися над реальною статистикою злочинів, які здійснюються проти дітей. Шокуючі дані свідчать: щодня 16 українських дітей стають жертвами різного роду насильства.

На сьогодні до Верховної Ради вже внесено законопроект про хімічну кастрацію педофілів. А щоб проінформувати та попередити батьків та допомогти їм убезпечити дітей від насилля та психологічних маніпуляцій, Лілія Ребрик  закликала батьків ділитися в соціальних мережах методами захисту дітей, додаючи хештег #незникай.  

Канал «Україна» вже публікував перелік порад, які дають відповіді на питання, котрі хвилюють багатьох: як захистити дитину на вулиці від підозрілих незнайомців та як навчитися виховувати неповнолітніх так, щоб вони знали свої права і вміли захистити себе в разі небезпеки.   

Як розповіла в інтерв’ю «Ранку з Україною» юрист-криміналіст Анна Маляр, реальні масштаби сексуального насильства над дітьми не знає в Україні ніхто.

«Якщо ми говоримо про офіційну статистику, а це 300-400 кримінальних проваджень на рік, це не просто верхівка айсберга, а менше одного відсотка від реальних випадків», – стверджує експерт.  

За статистикою Ради Європи кожна п’ята дитини стикалася із проблемами сексуального насильства від розбещення до зґвалтування. Не усі діти наважуються розказати батькам про те, що сталося і далеко не усі вміють говорити, коли з ними сталося сексуальне насильство.

Щодня 16 українських дітей стають жертвами різного роду насильства

фото: Getty Images

Кримінологи виділять три форми сексуального насильства:

  • Перше – насильство з боку знайомих дитині дітей. Це люди, які приходять в дім та є знайомими дитині. Це може бути вітчим, хрещений, друг сім’ї, сусід.
  • Друге – коли ґвалтівник знаходить собі жертву через інтернет, особливо через соціальні мережі.
  • І третє – ґвалтівник користується тим, що дитина сама на вулиці і заманює її іграшкою або солодощами.

Криміналісти також наводять жахливий факт того, що вбивства дітей після сексуального насильства часто стаються для того, щоб приховати сліди злочину.

Хто ж ці люди, які здійснюють напад на дитину і йдуть на вбивство дитини задля того, щоб задовільнити власні потреби? Як розповів «Ранку з Україною» лікар-психіатр Олександр Іванов, часто на це йдуть люди, які були травмовані в дитинстві та обділені батьківською увагою.

Дивітьсю сюжет про те, як на Одещині тиждень шукали 11-річну Дашу Лук'яненко:

Спеціаліст стверджує, що за зовнішністю чи поведінкою неможливо визначити, чи здатна людина напасти на дитину.

«Ззовні це може бути абсолютно адекватна людина. Багато педофілів мають власні сім’ї, дружин, маленьких дітей», – підкреслив експерт.

На сьогоднішній день, згідно українського законодавства, педофілу загрожує термін ув’язнення від восьми років, але часто вони повертаються до злочинів одразу після того, як виходять на волю. Якщо ж закон, який почали розглядати після вбивства Даші Лук’яненко про кастрацію та довічне ув’язнення педофілів, підтримає більшість народних депутатів, учинити злочин знову педофіли вже не зможуть.

Експерти також радять самостійно дбати про безпеку своїх дітей, використовуючи електронні ґаджети, засоби самозахисту та проводити регулярні бесіди про правила поводження із незнайомцями.

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

 

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь