Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Ніде поховати: в Україні бракує місць для цвинтарів

12:40, 25 травня 2018

В Україні скоро не залишиться місця, де ховати небіжчиків! Через високу смертність у всіх регіонах країни катастрофічно бракує кладовищ. І могили доводиться копати… іноді просто на дорозі!

Літо 2017-го. Вінниця. На останньому діючому цвинтарі закінчуються місця під поховання. На той момент у місті було 8 кладовищ, але сім із них уже мали статус закритих. Залишалося одне – Лука-Мелешківська. Але в липні й там закінчилися місця під поховання. А люди продовжували помирати – більш ніж сотня за день! Тоді комунальники наважилися на ризикований крок -  ховати людей… прямісінько на асфальті!

Аби викопати ями для нових поховань, працівники кладовища екстрено зняли асфальтне покриття з проїздів між могильними кварталами. Загалом упродовж трьох місяців ховати практично на дорогах довелося близько шестисот людей!

До речі, передбачаючи катастрофу із  місцями для поховання, адміністрація міста заздалегідь викроїла вільне місце під новий цвинтар. Біля очисної станції. Але й тут поховання небіжчиків стало неможливим. Розташування нового кладовища не влаштувало мешканців одного з мікрорайонів міста.  Дійшло навіть до сутичок! 

Врешті-решт, ховати біля очисної станції таки почали. Але! Активісти намагаються через суд добитися закриття нового кладовища. Якщо їм це вдасться, більше у Вінниці землі під цвинтар немає! Отже й ховати буде ніде!

Проблема з місцями для поховання не тільки у Вінниці, а по всій Україні! Найгірша ситуація з місцями для поховань у Закарпатській області, на Харківщині, Львівщині та Дніпропетровщині. Наразі Закарпаття потребує одразу 62 додаткові цвинтарі. 49 нових кладовищ треба спорудити в Харківській області, 46 – у Львівській та 30 – у Дніпропетровській.

За даними Держстату, наразі потрібно надати ділянки додатково ще для п’ятисот п’ятдесяти цвинтарів. Однак, за розрахунками, місця там вистачить лише на 10-12 найближчих років. А що ж робити далі? Чому ця проблема тепер настільки гостра?  Де поділася земля?

Відповіді на ці та інші запитання знайдемо у програмі "Головна тема" на каналі "Україна" у неділю о 20:00.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь