Онлайн
Спорт

Не тільки зовнішній вигляд: наукове обгрунтування користі силових тренувань

Силові тренування запобігають накопиченню жирових відкладень, втому, підвищений тиск, інсулінорезистентність, саркопенію

Даша Харченко Даша Харченко
11:00, 26 лютого 2021

Тренування з вагою роблять не тільки красиву фігуру, але ще несуть неймовірну користь здоров'ю. Силові тренування, зокрема, запобігають хронічному суглобовому болю, сексуальній дисфункції, стресу, когнітивним відхиленням, ураженням ДНК, тривозі і депресії.

Насправді, це найшвидший і найпростіший спосіб знайти здорове і м'язове тіло.

фото:pexels

Ще залишилися люди, які скептично ставляться до силових тренувань і зневажають «гору м'язів». Поспішаймо розвінчати цей міф: щоб набрати горезвісну «гору м'язів» потрібно неабияк попітніти протягом кількох років, а то й десятків років. Зокрема, бояться перетворитися «в чоловіків» в спортзалі дівчата, хоча ці страхи абсолютно не обґрунтовані. Шляхом натурального тренінгу, без застосування фармакологічної підтримки «розкачатись» до великих розмірів дівчині не вдасться: цього не дозволить як гормональна система, так і психологічно дівчатам важче переносити високоінтенсивні тренування на межі можливостей.

фото:pexels
фото:pexels

У цьому матеріалі ми зосередимо увагу на тому, яку користь несуть організму силові тренування, крім зовнішнього вигляду, оскільки це тільки видима частина процесу, а найголовніше і важливіше відбувається всередині. Так, відомий фахівець Алан Арагон, який займається оглядами останніх досліджень в сфері фітнесу (Alan Aragon's Research Review (AARR) навів деякі плюси для здоров'я від тренувань, що базуюся на ряді наукових даних.

Так, тренування з обтяженням покращують: м'язову масу, міцність кісток, м'язову силу, м'язову витривалість, якість м'язової тканини, контроль управління мускулатурою, функції мітохондрій, мобільність і гнучкість, базовий метаболічний рівень, чутливість до живильних речовин, стабільність геному, аутофагію (один з способів позбавлення клітин від непотрібних органел, а також і організму від непотрібних клітин), якість сну і врешті-решт впевненість у власних силах.

Читай також
Як не лінуватися і почати тренуватися: порада зірки серіалу «Незакрита мішень»

Як не лінуватися і почати тренуватися: порада зірки серіалу «Незакрита мішень»

Крім цього, силові тренування запобігають накопиченню жирових відкладень, втомі, підвищеному тиску, інсулінорезистентності, саркопенії (вікова дегенеративна зміна скелетної мускулатури, що призводить до поступової втрати м'язової маси і сили), хронічному суглобовому болю, сексуальній дисфункції, стресу, когнітивним відхиленням, ураженню ДНК, тривозі і депресії.

Хіба цього не достатньо, щоб почати тренуватися хоча б кілька годин на тиждень?

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь