Онлайн
Кіно

Наскільки жорстокими можуть бути люди – суть експерименту Мілґрема

07:00, 17 листопада 2018

Людська жорстокість не має меж – експеримент Мілґрема

фото: gettyimages

Одним з найбільш жорстоких соціальних експериментів стало дослідження Стенлі Мілґрема – американського психолога, який зважився на дуже сміливий крок.

Результати його роботи були настільки шокуючими, що в суспільстві виник резонанс. Утім, незважаючи на методи, його експерименти дозволили зробити багато висновків. Розповідаємо про один з найжахливіших дослідів на людях.

У чому суть експерименту

Мілґрем хотів з'ясувати, наскільки далеко люди можуть зайти, якщо їх змусити заподіювати біль іншим людям. Спочатку експеримент збиралися проводити в Німеччині, так як вважалося, що там люди більш покірні. Але старт експерименту в США переконав ученого, що і там люди здатні підкорятися.

Під час експерименту Мілґрем розподілив людей на вчителів і учнів. Перші повинні були карати других за неточності. Над вчителями ж стояло керівництво, яке підбурювало їх до насильства.

На роль учнів були найняті актори, яких нібито повинні були бити струмом. "Учень" повинен був відповідати на питання. За неправильну відповідь він отримував розряд, який збільшувався з кожною новою помилкою.

Результати експерименту виявилися такими, що більшість людей готові підкоритися керівництву і заподіяти біль іншій людині, навіть якщо це йде врозріз її переконанням.

Шокуючі результати

Підведені підсумки шокували багатьох. Експеримент проводили в різних країнах, а результати виявилися однаковими. Немає ніяких кордонів і різниці в територіальній приналежності людини, якщо мова заходить про насильство.

Як підсумок: 26 з 40 піддослідних не виявляли співчуття до "учнів" і довели розряд струму до смертельного! І лише 14 осіб коливалися і мали сумнів, коли їх в черговий раз змушували бити струмом іншу людину.

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь