Онлайн

На каналі "Україна" прем’єра унікального дослідницького проекту "Код нації"

В листопаді на телеканалі "Україна" відбудеться прем'єра унікального дослідницького проекту "Код нації", створеного відомими режисерами-документалістами Іларіоном Павлюком і Володимиром Рибасем на замовлення каналу "Україна".

16:45, 3 листопада 2014

В листопаді на телеканалі "Україна" відбудеться прем'єра унікального дослідницького проекту "Код нації", створеного відомими режисерами-документалістами Іларіоном Павлюком і Володимиром Рибасем на замовлення каналу "Україна".

"Код нації" – це масштабне дослідження цінностей українців, яке розповість глядачеві про те, що таке українська нація, хто такі українці, і що саме сьогодні визначає приналежність людини до певної нації.

За свою історію Україна пережила чимало спроб "розмивання" національної ідентичності. Наприклад, ще недавно українці були, здавалося б, такими ж "радянськими" людьми, як і більшість жителів СРСР. Але, незважаючи на вплив історичних обставин, українцям завжди вдавалося зберігати національну ідентичність і проносити її крізь віки.

Передумовою для проведення масштабного вивчення цінностей українців стали результати маркетингового дослідження, які показали, що один і той же рекламний ролик відмінно працює в Росії, але в той же час є абсолютно провальним для української аудиторії. Результати виявилися дуже несподіваними: ролик прекрасно сприймається росіянами і відкидається українцями, бо у них кардинально відрізняються національні цінності і сприйняття світу.

Протягом усього фільму автори шукатимуть той таємний код нації, який дозволяє українцям проносити національну ідентичність крізь віки, незважаючи на всі спроби її "розмити". Де саме закладені таємні алгоритми, які не просто визначають суть української нації, а й щоразу відроджують головні її історичні риси? У чому особливість українців і що саме робить нашу націю такою, якою вона є? Яка саме характеристика обумовлює національну приналежність людини – кров, генетичний набір, мова, місце народження? Для пошуку відповідей на ці питання автори проекту "Код нації" звернулися до експертів в найрізноманітніших областях наук – істориків, генетиків, лінгвістів, етно-психологів і навіть ... до нейрофізіологів і маркетологів.

Іларіон Павлюк, автор документального проекту "Код нації": "На думку антропологів і етнографів, в сучасному світі поняття "національність" повністю змінило свою суть. Тобто, національність більше не визначається ні кольором шкіри, ні походженням по крові, а скоріше залежить від переконань і почуттів самої людини. У нашому фільмі ми шукали і знайшли унікальний ключ для того, щоб розкрити таємницю українців – таємницю того, що саме робить нас народом зараз, і дозволяло тисячоліттями переживати негаразди, які стирали з мапи цілі країни. Ми хочемо не просто розповісти українцям, чим саме ми відрізняємося від інших націй, в чому наша унікальність і що визначає нашу ментальність, але і розповімо, де саме прошитий таємничий алгоритм, який робить нас усіх українцями. І цей алгоритм ми умовно і назвали "кодом нації".

Нагадаємо, що "Код нації" є не першим документальним проектом Іларіона Павлюка і Володимира Рибася, знятий на замовлення каналу "Україна". У 2012 році глядачеві було представлено сенсаційний дослідницький проект "ДНК. Портрет нації", а в 2013 році – "ДНК 2. У пошуках жінки". Також цієї зими глядачі змогли побачити унікальний дослідницький проект "Планета мавп: куди діваються розумні діти?".

Дивіться унікальний дослідницький проект "Код нації" в листопаді в ефірі каналу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь