Онлайн
Кіно

На каналі «Україна» прем’єра фільму «Ціна правди»

У 1933 році британський репортер та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс приїздить до Москви з метою взяти інтерв’ю у Сталіна.

Даша Харченко Даша Харченко
17:00, 24 листопада 2020

28 листопада, о 23.00 на каналі «Україна» відбудеться прем’єра історичного трилеру «Ціна правди» про долю британського журналіста Гарета Джонса, який першим в західній пресі розповів про український Голодомор 1932-1933 років.

Головні ролі у фільмі зіграли актори зі світовим ім’ям. Це Джеймс Нортон, який втілив образ Гарета Джонса. Свого часу він знявся у найвідоміших серіалах ВВС, таких як «Війна і мир», «МакМафія». Також це Ванесса Кірбі, акторка відома за стрічками «Коханий з майбутнього», «До зустрічі з тобою», «Корона», та Пітер Сарсґаард, популярність якому принесли серіали «Афера Стівена Гласса», «Кінгсі». Крім того, у фільмі знялися українські актори Яків Ткаченко та Олег Драч.

«У світі багато людей, які бачать зло і відвертаються, і дуже мало таких, як Гарет, які бачать його і діють. Його мати викладала англійську в Україні, він з дитинства чув багато історій про цю країну, був заочно зачарований нею, і його подорож в Україну була якимось паломництвом. І коли він побачив масштаби голоду, його основною мотивацією стало донести світові правду про те, що відбувається. Будь-якою ціною. Навіть ціною життя. І існує не так багато людей, які зробили б те ж саме, тому дуже важливо розповісти історію Гарета в пам'ять про нього і мільйонів, які загинули», – зазначив Джеймс Нортон.

У 1933 році британський репортер та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс приїздить до Москви з метою взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з журналісткою Адою Брукс, яка відкриває йому очі на «радянську утопію». І Гарет, не зважаючи на смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він розкриває правду про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор. Саме його відкриття стане основою для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Ідея створення фільму належить Андреа Халупа, американській журналістці українського походження, яка присвятила написанню сценарію 14 років свого життя. Екранізацією займалась польська режисерка, номінантка на премію «Оскар», Аґнєшка Голланд.

Стрічку «Ціна правди» знято в копродукції України, Польщі та Шотландії, зйомки відбувалися у всіх трьох країнах. Зокрема, в Україні, знімали московські сцени. Задля цього в Харкові на деякий час перекривали площу Свободи. Подорож Гарета Джонса вимираючими селами зафільмували у Чернігівській та Житомирській областях. Також в Києві знімали завод і старі будинки поблизу Центрального залізничного вокзалу. А в одній зі столичних квартир на вулиці Бульварно-Кудрявська облаштовували апартаменти головної героїні Ади Брукс.

Фільм вперше був презентований на Берлінському міжнародному кінофестивалі у 2019 році.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь