Онлайн
Календар свят

Михайлове Чудо 2019: дата, значення свята

Що чудесного у Михайловім Чуді: 19 вересня відзначається Михайлів день

09:27, 19 вересня 2019

Михайлове Чудо

фото: pixabay

Сьогодні, 19 вересня, настало свято під назвою Михайлове Чудо. Що це за день, чим він цікавий, яка історія свята, і в чому полягає Михайлове Чудо, читайте в нашій статті.

Шанування архангела Михаїла

Архістратиг Михаїл – глава святого воїнства Ангелів та Архангелів і один із найбільш шанованих святих, причому не лише в християнстві, але і в інших релігіях світу. Він відомий багатьма чудесами і подвигами, здійсненими в ім'я віри у Бога, головним із яких є скинення Диявола з небес у пекло.

День Архангела Михайла відзначається 21 листопада, як Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. А ось 19 вересня церква згадує Михайлове Чудо в Хонех (Колоссах).

Дивіться відео, на що здатні мощі в печерах Києво-Печерської Лаври

Читайте також
Церковні свята у вересні 2019: календар по днях

Церковні свята у вересні 2019: календар по днях

У народі Михайла шанують як головного борця проти беззаконня і несправедливості. Християни вважають, що саме Михаїл – небесний страж, який стоїть біля воріт раю, а також супроводжує душі померлих людей. Він виступає захисником перед Богом на Страшному суді за душі покаявшихся грішників. Віруючі звертаються до Михаїла у молитвах про зцілення, захист і встановлення справедливості.

Історія і значення Михайлова Чуда

Одне з перших чудес, яке здійснив архангел Михаїл – це порятунок Божого храму від неминучого затоплення. Сталося воно в IV столітті в місті Колоси, поблизу Ієраполя. У цьому місці було джерело, водою з якого святий Михаїл зцілив хвору дівчину від німоти. На знак подяки за це її батько разом з усім сімейством прийняв хрещення і звів храм в ім'я Архістратига Михаїла.

Звістка про чудове джерело швидко поширилася серед людей, і сюди приходили за одужанням численні стражденні. У цьому храмі довгий час служив благочестивий Архип, який своєю проповіддю багатьох людей привертав у християнську віру. Одного разу озлоблені язичники вирішили погубити Архипа.

Вони наслали потоки двох гірських річок на храм, щоб знищити його. Тоді Архип почав просити архангела Михаїла про порятунок. Його молитви були почуті, явився святий Михаїл, вдарив мечем по горі і пробив у ній розколину. Туди линули водні потоки і храм було врятовано, а язичники від страху втекли. Відтоді місто отримало назву Хони, що в перекладі означає «розколина».

Традиції Михайлового дня

Цього дня віруючі обов'язково йшли до церкви, щоб помолитися архангелу Михаїлу. З давніх-давен на Михайлове Чудо в селах проводилися братчини, на яких вирішувалися господарські справи, а також сімейні й особисті питання, примирення і святкування. Вважалося, що на Михайлове Чудо не можна працювати, щоб архангел не покарав.

Дивіться календар Великодня по роках: як розрахувати церковні свята.

Вам також буде цікаво дізнатися, яка історія і значення свята Усікновення глави Іоанна Предтечі.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь