Онлайн

Михайло Романов: «Я вмію зняти людині біль»

Михайло Романов, зірка медичної мелодрами «Черговий лікар», розповів про володіння навичками гіпнозу і «серіальну терапію».

17:39, 5 вересня 2017

Михайло Романов, зірка медичної мелодрами «Черговий лікар», розповів про володіння навичками гіпнозу і «серіальну терапію».

— Михайле, ви вже кілька сезонів граєте в серіалі «Черговий лікар». За цей час ваш герой головний лікар Іван Ковалюк якось змінився?

— Ми знімаємо серіал вже півтора року. Так що, так, звичайно, мій герой змінюється. Це нормальний процес. І якщо спочатку мій герой був таким собі добрим дідусем, який до всіх ставився з великою людяністю і увагою, хоча, до речі, і покричати міг...

— Посада у нього така.

— Так, сержантська, як кажуть. І ця посада вимагає ганяти людей, щоб вони «не застоювалися». Але в душі мій Іван завжди вболівав за кожного свого підлеглого, за кожного пацієнта. При цьому Головний з великим розумом розрулював безліч позаштатних ситуацій. Життя буває різним, часом досить непередбачуваним. Наприклад, в одній із серій мій «добрий дідусь» почне серйозно підозрювати персонал... в злочинах. А ще мого героя будуть трохи виховувати – колега Головного придумав, як відучити Івана Петровича кричати. Правда, ненадовго (сміється).

— А як ви самі ставитеся до медицини? Чи стежите за своїм здоров'ям?

— Стежу! Хоча досконалості немає меж – можна було б приділяти цьому питанню ще більше сил і уваги. Тим більше, коли щодня працюєш з медичним матеріалом, то бачиш, наскільки важливо своєчасно реагувати на будь-які, здавалося б, дрібниці, сигнали організму. На жаль, я, як і більшість, часто поки не припре, не реагую. Ось захворів у мене зуб – значить, треба йти до лікаря. Але як же я роботу пропущу? І я йду на майданчик. А після – знову не до лікаря, а, скажімо, в магазин – купити додому якихось продуктів... Загалом, до лікаря в результаті потрапляю далеко не відразу (сміється). Але попереджаю: це неправильно! Вирішувати проблеми потрібно завчасно! До речі, в третьому сезоні «Чергового лікаря» буде дуже багато цікавих епізодів, в яких ітиметься саме про превентивні заходи щодо здоров'я.

— Зараз на українському телебаченні багато серіалів на медичну тему. Яка відмінна риса «Чергового лікаря»?

— Наш серіал присвячений не тільки медицині. А перш за все - моральним нормам, які розглядаються на конкретній території: в нашому випадку – в лікарні швидкої допомоги. Це відносини і між лікарями, і між пацієнтами. Це міні-модель нашого життя! І це життя досить складне. Тому ми намагаємося своїм серіалом трішечки підняти людям настрій. Дати позитиву!

— Чи доводилося вам коли-небудь в житті надавати комусьо першу медичну допомогу?

— Першу медичну? Я ж виріс у родині лікаря! І мій батько був досить відомим лікарем-психотерапевтом і гіпнотерапевтом. Як один з варіантів лікування він використовував гіпноз, а це вміння передається з покоління в покоління. І звичайно, він мене навчив деяким прийомам і методиками впливу. Але так, щоб я особисто проводив якісь серйозні лікування, то ні. Поки батько був живий, доводилося практикувати разом з ним. Вирішували питання з заїканням, зняттям якихось депресивних настроїв...

А якщо повернутися до вашого запитання про першу допомогу, то іноді я допомагаю друзям і колегам з такими речами, як зубний або головний біль. Але хочу підкреслити: це не лікування, тому що зуби від цього не вилікуються, канали не прочистяться і не запломбуються. Я просто можу лише тимчасово зняти біль, важкий стан або якийсь спазм, наприклад, живота або голови.

Дивіться медичну мелодраму «Черговий лікар» з вівторка по п'ятницю о 13:40 на каналі «Україна»!

За матеріалами газети «Сегодня»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь