Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Календар свят

Міжнародний день рідної мови: історія і традиції

Дізнайтеся, яка історія, значення і традиції Міжнародного дня рідної мови

Ольга Козачок Ольга Козачок
11:15, 21 лютого 2021

Свято рідної мови

фото: depositphotos

Сьогодні, 21 лютого, в Україні і світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято покликане звернути увагу на мовні проблеми і захистити мовне і культурне різноманіття від загрози зникнення.

Читай також
Вихідні і свята у лютому 2021 в Україні

Вихідні і свята у лютому 2021 в Україні

Історія Міжнародного дня рідної мови

Міжнародний день рідної мови був створений на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою захисту мовного і культурного різноманіття. За оцінками ЮНЕСКО, половина з шести тисяч мов у всьому світі знаходиться під загрозою зникнення. Свято почало щорічно відзначатися з 2000 року.

Дата була вибрано не випадково. Вона приурочена до Дня руху за бенгальську мову, який відзначається у Бангладеш. Цього дня у 1952 році пакистанська поліція розправилася з прихильниками визнання бенгальської мови офіційною в східному Пакистані.

ЮНЕСКО має на меті створити систему превентивного моніторингу, яка буде відслідковувати стан мов, особливо тих, які перебувають під загрозою зникнення, і сприяти виправленню ситуації.

Традиції Міжнародного дня рідної мови в Україні

У нашій країні рідній мові приділяється особлива увага. Наша мова – це наше багатство і символ нашої національної ідентичності. Офіційною державною мовою є українська. Крім того, в Україні проживає велика кількість людей різних національностей, і для них дуже важливо зберігати і розвивати свою рідну мову і культуру. Цього дня приурочені різні тематичні заходи, конференції, лекції, кіносеанси, літературні читання тощо.

Читайте, чи буде вихідний на 8 Березня в Україні e 2021 році.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь