Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Місця для відпочинку на вихідних: садиба родини Терещенків

16:48, 25 травня 2018

Маєтки та парки, яким по 200 років, цілі каскади озер та мальовнича природа, якою сьогодні може насолодитися кожен. От, наприклад, колишня садиба родини Терещенків, меценатів і цукрових магнатів 19-20 століть – прекрасне місце для відпочинку на вихідних.

Водойми – головна окраса маєтків колишньої знаті. Довкола них влаштовували світські вечори, вирішували питання державного значення, а художники та письменники створювали тут свої кращі роботи.

У родини Терещенків, подейкують, було аж 90 маєтків, і один у селі Андрущівці, що на Житомирщині. До садиб частенько заїжджали Шевченко і Гоголь, Рєпін і Врубель, а також Марія Заньковецька.

Місця обирали не просто так – тут дуже спокійно. Досі зберігся парк, якому 250 років, каже краєзнавець, Степан Деснак. «Були привезені канадські клени, кленовидні дуби, коркові дерева. А той маєток, який знаходиться в селі Андрушівка, був придбаний у графа Бержинського. На початку 80-х років 19 століття Артемій Терещенко почав скуповувати землі на території Андрушівки», - розказує Степан Деснак.

Та з приходом комуністів маєтки полишили. Нині більшість із них – руїни, навіть якщо на перший погляд такими не здаються, як той, що знаходиться в селі Червоному (Житомирська область). Він був справжньою дивиною для тих країв – збудований у неоготичному стилі 170 років тому. Просторі кімнати, вестибюлі з білого мармуру, зали для балів – усе, від кахлів до дерев’яних конструкцій, розікрали. Та його закрили 40 років тому, з часів незалежності України маєток передали жіночому монастирю, який зайняв кілька кімнат, але на реставрацію коштів немає.

А от в Андрушівці маєток вцілів завдяки школі, яка працює вже сотню років. Дістатися до цих місць можна з Житомира – година дороги, чи з Києва – вдвічі довше. Вхід у маєтки вільний. А за кілька десятків кілометрів є ще й палац, зведений Федором Терещенком для доньки. Або ж у селі Стара Котельня – двохсотлітній костел Антонія Подуанського, який і нині діє та здатен заворожити будь-кого.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь