Онлайн

Актуально

«Механіка» або «автомат»: яку комплектацію вибрати при покупці нового авто

При покупці нової машини в салоні у клієнта є можливість вибрати комплектацію на свій розсуд. Серед ключових параметрів, які зазвичай уточнюють, - тип трансмісії.

Єлизавета Бабец Єлизавета Бабец
16:50, 17 вересня 2020

У чому відмінності і яка трансмісія буде більш зручною, варто розібратися детальніше. Особливо уважно потрібно вивчити питання недосвідченим водіям, які купують своє перше авто.

 

Принцип роботи і плюси «механіки»

МКПП має на увазі ручне перемикання швидкостей. Схема її роботи наступна: при натисканні на педаль зчеплення потрібно одночасно включати потрібну швидкість. У цей час під капотом роз'єднуються мотор і трансмісія. Також необхідно їх від'єднувати і в момент гальмування, почала їзди. Сучасні механічні коробки випускаються вже на 5-6 швидкостей, що робить пересування машини в різних режимах більш комфортним. І, хоч керувати ними складніше, вони володіють декількома вагомими перевагами:

  1. Забезпечують кращу розгінну динаміку машини, в порівнянні з «автоматом».
  2. Дозволяють економити паливо (при досить високій майстерності водіння). Ту ж АКПП не рекомендують включати на нейтраль при їзді.
  3. Споживають менше масла - до 3 л, тоді як «автомат» - 6-10 л.
  4. Легше заводити машину взимку. Ця особливість обумовлена ​​меншою кількістю масла в коробці і тим фактом, що при натисканні на зчеплення коробка від'єднується від мотора і при пуску на движок зменшується навантаження.
  5. Простіше і дешевше в ремонті.
  6. Забезпечують більш впевнену їзду взимку. На машинах з МКПП можна буксувати без побоювання, що трансмісія перегріється.

Варто також відзначити, що моделі з «механікою» більш поширені. У Прилуках купити автомобіль з МКПП можна різних марок. В салоні офіційного дилера Корпорації «УкрАВТО» доступний великий вибір легкових машин відомих світових брендів.

Особливості роботи та переваги «автомата»

АКПП - це більш сучасний варіант трансмісії. Кількість передач у них може досягати 8.

До незаперечних плюсів АКПП варто віднести простоту і зручність. Ними легше управляти. Машини з такими коробками варто вибирати недосвідченим водіям, а й досвідченим їзда на «автоматі» теж здається більш комфортною. Ще до плюсів АКПП варто віднести більший експлуатаційний ресурс самої трансмісії і двигуна. Система контролює обороти, не дозволяючи їм перевищувати допустимі межі, що вберігає силову установку від перегріву.

Однак варто врахувати, що ціна на машини з АКПП зазвичай вище, до того ж такі коробки вимагають більше масла для своєї роботи, і взимку автомобіль гірше заводиться. Втім, виробники постійно модернізують ці вузли, намагаючись звести до мінімуму всі негативні фактори в їх роботі.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь