Онлайн
Психологія

Медитація перед сном: що потрібно знати початківцям

Завдяки медитації в поєднанні зі сном, можна відчути неймовірний ефект відновлення сил і внутрішнього балансу.

11:15, 19 квітня 2019

Медитація для здорового сну

фото: unsplash

Через великі навантаження на роботі або навіть вдома, стреси та інші події, нічний сон перестає бути повноцінним і якісним. Адже перед сном можуть турбувати різні думки про майбутній день, і все повторюється заново.

Медитація є одним з головних інструментів для розслаблення, усвідомленості, концентрації і навіть оздоровлення. Тому, в поєднанні зі сном, можна відчути неймовірний ефект відновлення сил і внутрішнього балансу. І вже вранці ви будете відчувати себе бадьорими та готовими до нового дня.

Є різні форми медитації: під музику, з мантрою, медитація на диханні, медитація в русі, наприклад, як в йозі. Для новачків найкращим варіантом є дихальна медитація.

Читайте також
Робота над собою: з чого розпочати зміни та як це робити

Робота над собою: з чого розпочати зміни та як це робити

Для того, щоб медитація пройшла ефективно, не рекомендується:

  • Медитувати лежачи.

Інакше, ви ризикуєте просто заснути, що теж є непоганою перспективою, але мета медитації в даному випадку не буде досягнута.

  • Їсти пізно ввечері

Оптимальний варіант вечері за 3-4 години до сну. Перед сном організм повинен розслабитися, а травна система, яка продовжить працювати, якщо ви поїсте перед сном, не дозволить це зробити.

Як медитувати перед сном

фото: unsplash

  • Читати, грати в комп'ютерні ігри, дивитися фільми безпосередньо перед сном

Активна робота мозку триватиме ще протягом деякого часу, тому, якщо відразу після читання книги або соціальних мереж ви почнете медитувати, ви відчуєте, що медитація дається вам дуже складно, і швидше за все, не захочете продовжити.

Читайте також
В радість, а не в тягар: як полюбити спорт і правильне харчування

В радість, а не в тягар: як полюбити спорт і правильне харчування

У чому полягає медитація на диханні?

Під час такої медитації потрібно фокусуватися на диханні та відзначати кожен вдих і видих.

Для початку займіть зручну для себе позу. Ви можете прийняти позу «лотоса» або просто сісти на диван чи стілець. Потім закрийте очі та починайте дихати в зручному для вас ритмі. Думайте тільки про подих. Ритм бдет відображати ваш емоційний стан, тому не намагайтеся його спеціально підлаштувати.

А коли відчуєте, що ваші думки починають розбігатися і ви втрачаєте свою увагу, без будь-яких прикрощів, просто знову повертайтеся до свого подиху та концентруйтеся на ньому. Момент повернення уваги є ключовим в медитації. Вже через деякий час після регулярних медитацій ви помітите, що відволікаєтеся рідше.

Бувають такі події, які пробуджують в нас негативні емоційні стани, і тоді дуже складно концентруватися на диханні. У такій ситуації можна рахувати дихання: від 1 до 5 рахунків, і потім знову. Як тільки ви відчули, що забули та дорахували до 10-ти або більше, спокійно повертайтеся до рахунку до 5 та продовжуйте знову і знову.

Важливо медитувати регулярно. Починаючи з 5 хвилин в день, поступово збільшуйте час до 15 хвилин.

Дізнайтесь, чим чим ефективна аюрведа для здоров'я та краси.

Дивіться, з яких дерев українці добувають різні соки:

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь