Онлайн

Мальтійські лицарі вважали козаків рівними собі

Якщо зробити порівняльну таблицю традицій народів, що проживали на території України, то з'ясується, що в більшості своїй вони ідентичні, тому що передаються поколіннями: від аріїв до скіфів, потім до русів і, нарешті, до козаків.

12:26, 7 листопада 2012
8 листопада о 22.00 в ефірі телеканалу "Україна" буде показананайсенсаційніша ТВ-прем'єра - унікальний дослідницький проект"ДНК-портрет нації".

Це справжній телевізійний експеримент, оскільки фільм увібрав в себеповноцінне наукове дослідження з використанням новітніх технологій,залученням кращих світових лабораторій і експертів-генетиків. Проектрозповість, з яких частин світу прийшли в Україну предки сучаснихукраїнців. У цьому генетичному дослідженні взяли участь люди з різнихкуточків України, в тому числі і багато відомих українців: ОлегСкрипка, Остап Ступка, Руслана Писанка, Василь Вірастюк, АльонаВінницька, Олександр Пономарьов та ін Після завершення зйомокрезультати дослідження будуть передані Національної академії наукУкраїни.

До створення фільму "ДНК-портрет нації" в якості експертів булизалучені відомі українські вчені, з якими були записані десятки годиннайцікавіших відеоінтерв'ю. У фільм увійдуть тільки ключові моменти їхвиступів. Щоб не втрачати унікальний матеріал, ми продовжуємопублікувати серію інтерв`ю з цими вченими.

Костянтин Олійник, експерт з питань українського козацтва.

- Наших предків, запорізьких козаків, часто називають розбійниками,найманцями, "продажною шаблею", це правда?

- Козаки це люди-воїни, які захищали більш слабкі трудові кастиземлеробів від посягань різних супостатів. Їх можна порівняти збойовими бджолами, які захищають вулик від трутнів, які намагаютьсяз'їсти чужий мед. Козаки, як і всі українці - нащадки давніх аріїв,тому бойовий дух у нас в крові... Але в кожного народу є свої злети,піки розквіту цивілізації і падіння. Коли наші території були випалені,а населення практично знищено - самі обставини відродили бойовий дух ісформували касту людей, що володіють силою і знанням, що дозволилистримувати навали кочівників. Крім того козаки зуміли побудуватидемократичну республіку, незважаючи на те, що їхні землі були з усіхбоків оточені монархічними державами: Османська імперія, Польськекоролівство, Російська імперія, Литовське і Молдавське князівства іт.д. Вони виступали в ролі людей нового складу, здатних зламатисформований уклад життя. Коли під час повстання Яна Гуса чехи загрузлив кривавих боях під Прагою, вони попросили допомоги у українськихкозаків, які прийшли і змогли переломити ситуацію. Таких фактівзалучення козаків в якості лицарів-оборонців або найманців безліч,однак, грошова винагорода тут грала останню роль. Головне - красивопомерти на полі бою, захищаючи правду. Гроші, зароблені в походах зфранцузьким королем, російським царем або перським шахом, козаки неслидодому в Січ, там скидали їх в одну купу і ділили на три частини: першучастину віддавали на храми, другу на громаду і військо, а третю частину"брали, пили, гуляли і добру думку мали".

- Ви називаєте козаків "лицарями". Чому ви вживаєте саме це слово?

- У першу чергу, тому що вони дотримувалися кодексу честі. Воюваликозаки тільки у відкритому бою і в ім'я Господа. Звідси і мальтійськийхрест, присутній на козацьких прапорах. Навіть самі мальтійські лицарівважали козаків рівними собі.

- Як ви сказали, козаки - це нащадки давніх аріїв. У чому схожість цихнародів?

- Якщо зробити порівняльну таблицю традицій народів, що проживали натериторії України, то з'ясується, що в більшості своїй вони ідентичні,тому що передаються поколіннями: від аріїв до скіфів, потім до русів і,нарешті, до козаків. Всі ці народи були схожі зовні: вони носили чуби,сережки, схожі елементи одягу. Також вони були схожі і військовоютактикою, озброєнням та побутовими звичаями. До прикладу, здоісторичних часів до нас дійшла традиція кумівства, коли воїни різалисобі долоню і скріплювали братство кров'ю. Кожен воїн мав побратима і вразі смерті на полі брані, що залишився в живих брав опіку над родиноюзагиблого, так би мовити, ставав кумом. Важливо також відзначитизагальну для цих народів особливість - воїни-характерники, які володілинадприродними здібностями, йшли завжди попереду війська, так би мовитимаячили, звідси і пішли козаки-мамаї.

- Тобто Мамай це не просто ім'я?

- Спочатку це був титул воїна, який володів певними здібностями іведичними знаннями. У перекладі "мамай" - це великий, який можевпливати на підсвідомість і навіть викликати у людей ману. Вониприписувалися до куренів і під опікою кожного козака-характерника абоМамая була певна територія. Перший такий курінь розташовувався підКарпатами на місці села Корінь, а останній - на річці Дон. Всьогокуренів з мамаями було 18, і вони займали ключові позиції, запобігаючипросуванню татарських орд на українські землі. Відомо, що один звоєначальників Золотої Орди навіть узяв собі українське прізвиськоМамай, щоб тримати в страху і трепеті свою багатотисячну армію.

- Який приклад надприродних здібностей мамаїв можна привести?

- Вони як радари вловлювали сплески негативної енергії, щовипромінювались ордою, яка наближалась, чули її ненависть, пристрастьнаживи, кровожерливість і оповіщали про це решту, зустрічаючи ворога увсеозброєнні. Говорили, що вони як соколи "витали" над територієюУкраїни, захищаючи її від посягань ворогів-хижаків.

Дізнатися більше про предків українців, і відповісти на питання: "Якіякості ми успадкували від тих, хто раніше жив на українських землях?"допоможе унікальний дослідницький телевізійний проект "ДНК-портретнації". Дивіться 8 листопада о 22.00 в ефірі телеканалу "Україна".

Джерело: Сегодня

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь