Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Майже 8 000 дітей України знайшли батьків завдяки програмі «Сирітству - ні!»

Сьогодні, 30 вересня, в ІА «Українські новини» відбувся прес-брифінг, присвячений Дню усиновлення та програмі «Сирітству - ні!» Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 7885 дітей з усієї країни вже знайшли батьків завдяки всеукраїнському інтернет-порталу національного усиновлення та за безпосередньої участі співробітників Фонду.

17:50, 30 вересня 2015

Сьогодні, 30 вересня, в ІА «Українські новини» відбувся прес-брифінг, присвячений Дню усиновлення та програмі «Сирітству - ні!» Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Про те, що зроблено за ці роки, про тенденції національного усиновлення та роботі в умовах воєнного конфлікту на Донбасі розповіли координатор Гуманітарного штабу Римма Філь і керівник програм і проектів Фонду та Штабу Дар'я Касьянова.

«Кожна дитина повинна жити в сім'ї» - девіз програми «Сирітству - ні!», яка стартувала 1 червня 2008 року за рішенням Ріната Ахметова. Основним завданням програми є забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім'ї, а також сприяння створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та зниження кількості дітей, які попадають в інтернати.

Протягом багатьох років Рінат Ахметов та Ігор Крутой відвідували на день Святого Миколая різні установи, де виховуються діти-сироти.

«Після одних відвідин Рінат Ахметов вимовив такі слова: «Коли ми вперше побували в дитячому будинку, ця зустріч з дітьми справила на нас незабутнє враження. І ми дали собі слово, що, скільки живемо, будемо допомагати дітям, яким у такому нелегкому житті самим не впоратися...», - згадала на брифінгу Римма Філь. - У життєвій, особистій, моральної філософії Ріната Ахметова протягом багатьох років залишається допомога дітям-сиротам. Дітям, які живуть без батьків. По суті, без дитинства. Тому для Благодійного фонду всі роки найважливішим напрямком, найважливішою темою було системне викорінення сирітства».

PAVL9496

Фонд виконав величезну роботу з пошуку нових сімей для дітей-сиріт, з побудови системи дитячих будинків сімейного типу, у допомозі сім'ям, які опинилися в кризовій ситуації. За час реалізації проекту відкрито 2 центри матері та дитини в Донецьку та Києві, кризовий центр у Дніпропетровську, працюють 4 центри підтримки сімей. За безпосередньої участі співробітників Фонду створено 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються понад 400 дітей.

«7885 дітей з усієї країни вже знайшли батьків завдяки всеукраїнському інтернет-порталу національного усиновлення //www.sirotstvy.net і нашим партнерам, - розповіла Дар'я Касьянова. - Незважаючи на те, що зараз Фонд працює в рамках Гуманітарної штабу, тема сирітства дуже актуальна - війна оголила всі проблеми і кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зростає. Сьогодні на порталі знаходиться більше 11 000 дитячих анкет - це 80% всіх дітей, які підлягають усиновленню в Україні. Тільки в цьому році 513 дітей були усиновлені і взяті в прийомні сім'ї».

На порталі //www.sirotstvy.net у 2015 році з'явилося 3 670 нових фотографій, але інформації про дітей, які потребують усиновлення, з Донецької та Луганської областей надходить все менше, її немає і в національній базі реєстрації.

«На контрольованій Україною території Донбасу за 8 місяців 2015 року дітьми-сиротами стали 729 дітей в Донецькій області та 161 дитина у Луганській. Скільки дітей стало сиротами на неконтрольованих територіях - інформації немає. За нашими даними - це 44 дитини», - переконує Дар'я Касьянова.

Незважаючи на конфлікт на сході України, інтерес до порталу не знижується. Це обумовлено тим, що тут представлена ​​найбільш повна інформація про дітей, яким потрібна родина. У 2015 році портал відвідали 235 000 потенційних усиновлювачів. Ще понад 5 000 чоловік звернулися на телефони гарячих ліній порталу та Гуманітарного штабу.

«За останній рік процес активізувався, раніше такої кількості дзвінків у нас не було. Причому кількість запитів з приводу усиновлення дітей з Донбасу становить 80% від усіх звернень, - говорить Касьянова. - Нам телефонують з Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, та інших областей України з одним питанням: «Як нам усиновити дитину з Донбасу, і чим ми можемо допомогти?».

Очевидно, що бажання усиновити дитину у людей величезне. Однак, за словами Касьянової, важливо, щоб у першу чергу були дотримані інтереси дитини.

12043196_873454486064094_1427132095571990132_n

Аналіз даних показав, що українці всиновлюють: дітей до року (28%), дітей від року до двох років (21%), від трьох до п'яти років (22%), від шести до десяти (14%), від 11 до 17 років (15%). Дівчаток усиновлюють частіше - за весь час роботи порталу сім'ї знайшли 3 284 хлопчика і 4 601 дівчаток.

«Часто діти, що підлягають усиновленню, мають братів і сестер. Українці не бояться приймати в сім'ї відразу по 2-4 дітей. У нашій практиці була сім'я, яка усиновила одразу шістьох дітей, - сказала Дар'я Касьянова. - Коли ми починали програму, в Україні було близько 4 тисяч дітей, які виховувалися в прийомних сім'ях. На сьогоднішній день таких дітей більше 13 000. Сьогодні кількість дітей-сиріт, що перебувають в інтернатних закладах, менша, ніж у прийомних сім'ях. І це величезна перемога для всієї України!».

За словами керівника програми, роботи залишається дуже багато. «Сьогодні ми вивчаємо напрямок допомоги дітям підліткового віку, завершуємо два проекти в Дніпропетровській області. Крім того, ми відстежуємо долю кожної дитини, яка потрапляє на портал www.sirotstvy.net. Ми знаємо, що ця робота затребувана, і не збираємося зупинятися. Ми віримо, що всі діти України повинні жити і виховуватися в сім'ях», - завершила брифінг Дар'я Касьянова.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь