Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Кращий в світі тато: чому саме батько впливає на становлення особистості

Дізнайтеся, яка роль батька у вихованні дітей, а також, як правильно виховати дитину, щоб вона виросла щасливою.

15:46, 16 червня 2019

Роль батька у вихованні дітей

фото: unsplash

З 2019 року в Україні з'явилося нове офіційне свято День батька, яке відзначатиметься щорічно в третю неділю червня.

Для зміцнення і відновлення інституту сім'ї в суспільстві, а також привернення уваги до важливості ролі батька в житті його дітей, це свято відзначається вже в понад 80 країнах світу. Цього року День батька в Україні святкують 16 червня.

Виховання хлопчика і дівчинки кардинально відрізняється. У хлопчика батько виховує мужність, вміння досягати та інші чоловічі якості. У дівчинці ж, яка перебуває під захистом батька, розкривається жіночність і любов.

Багато психологів сходяться на думці, що якщо батьки бажають виховати дитину певним чином, то вони самі бути такими, якими бажають бачити свою дитину в майбутньому. Тому прийнято, що коли батьки щасливі, діти теж щасливі.

Яка роль батька у вихованні дівчинки

  • Похвала

Дівчата мають бути оточеними любов'ю і компліментами. Похвала для дівчинки дуже важлива, оскільки формує адекватну самооцінку. Коли дівчинку хвалить батько, крім самооцінки, вона набуває впевненості та знаходить правильне уявлення про стосунки між чоловіком і жінкою. Дівчинка не повинна потребувати чогось, незалежно від її віку. Похвала не за досягнення, а за те, що дівчинка є такою, яка вона є, формує в ній жіночі якості.

  • Захист

Дівчинка перебуває під захистом батька до того моменту, поки не вийде заміж. Батько виконує роль захисника сім'ї й дівчинка повинна знати, що б не сталося, вона завжди знайде підтримку у батька. Коли ще в дитинстві, а далі в дошкільному і підлітковому віці у дівчинки немає страхів, адже вона під захистом, вона виростає повноцінною і щасливою жінкою.

  • Щирий інтерес і увага

Коли батько проявляє увагу до хобі та занять дочки, вона відчуває себе важливою, а також розуміє, що її емоції й переживання важливі не тільки для неї самої. 

Тут батько має розуміти, що доросла дівчинка захоче мати особистий простір. Коли дівчинка досягає підліткового віку, батьки стають для дівчинки друзями. Якщо ж вони продовжують бути в ролі батьків, наставників, то стосунки ослабнуть. Дівчинка захоче закритися і говорити по душах буде складніше. Така недовіра до батька може перерости в недовіру до чоловіків в дорослому віці.

Саме любов і захист батька формує в дівчинці впевненість, почуття того, що про неї піклуються, а також спокій, що в майбутньому вона буде заміжня за гідним чоловіком.

Роль батька у вихованні хлопчика

фото: unsplash

  • Формування дисципліни

У багатьох сім'ях заведено карати хлопчиків за проступки. Батьки сподіваються, що чим менше хлопчик відчуватиме ніжності й ласки, тим більш мужнім він стане. Це невірний спосіб, який лише несе за собою негативні наслідки.

Коли хлопчикові до 5 років, батьки повинні оточувати його любов'ю, кожен по-своєму. Батько може проводити з ним час, показуючи та формуючи деякі риси характеру, але в ігровій манері. До підліткового віку, коли більшість хлопчиків починають шкодити, батько має пояснювати та показувати, що певні дії мають негативні наслідки. Хлопчик підсвідомо буде хотіти радувати батька і шукати його схвалення, тому своєю реакцією тато може показати, що добре, а що погано. Незалежно від помилок, які хлопчик може зробити в підлітковому віці, він ніколи не повинен позбавлятися любові батьків.

  • Усвідомлення і формування чоловічих якостей

Кращим способом показати хлопчику, яким має бути чоловік, це бути цим чоловіком. Хлопчик буде підсвідомо запам'ятовувати, як діє його батько в певних ситуаціях в суспільстві, як він ставиться до своєї дружини, як дбає про неї. У нього не повинно з'являтися конфліктів з усвідомленням своєї статі. Тобто, хлопчику не мають нав'язувати такі фрази-стереотипи, як наприклад «чоловік повинен...». Адже в підсумку, у дитини може розвинутися відчуття, що потрібно робити щось з примусу, не в задоволення, а через борг.

Тому, коли батько показує і формує це усвідомлення, у юного хлопця не виникає суперечностей, відчуття якоїсь неминучої долі чи страхітливого боргу. Хлопець навпаки буде отримувати задоволення від того, що стає сильним, самостійним і мужнім.

  • Комунікації в суспільстві

Батько показує хлопчикові, як влаштований соціум, а також вчить його вибудовувати правильні комунікації та ставати частиною суспільства. Це дуже важливо для будь-якого чоловіка, адже в майбутньому він буде виходити на роботу, захищати свій будинок і отримувати ту реакцію від суспільства, яка йому необхідна.

Читайте також
Як оригінально привітати тата з Днем батька

Як оригінально привітати тата з Днем батька

Дивіться, про що мріють діти-сироти:

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, щоб дізнаватися першими про актуальні і обрані матеріали за такими адресами:
Viber -https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram -https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь