Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Лілія Ребрик перечитала Ліну Костенко для онлайн-проєкту проти COVID-19

«Слухай» – це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок.

Марія Синицька Марія Синицька
12:02, 4 лютого 2021

Ведуча каналу «Україна» Лілія Ребрик озвучила вірші українських класиків для освітнього онлайн-проєкту «Слухай», який переміг у онлайн-конкурсі корисних думок та ідей HackCorona, що допоможуть українцям протистояти COVID-19. Конкурс був ініційований Міністерством цифрової трансформації з початком пандемії в Україні.

Зірка перечитала вірші Ліни Костенко «По сей день Посейдон посідає свій трон», «Вечірнє сонце, дякую за день», Павла Тичини «О панно Інно», «Одчиняйте двері» та Бориса Олійника «Пісня про матір».

«Слухай» – це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно прослухати за посиланням: sluhay.com.ua/zno. Аудіокниги зроблять навчальний процес більш інклюзивним і стануть у пригоді молодшим школярам.

«Цифровізація створює нові можливості для якісної освіти. Вона забезпечує свободу взаємодії, інтерактивні інструменти, якими може користуватися кожен, незалежно від місця проживання – чи це маленьке містечко, чи мегаполіс. На карантині усі перейшли на навчання онлайн. Нові цифрові рішення у сфері освіти набули особливої актуальності. Проєкт “Слухай” влучив просто в ціль — запропонував озвучити книги з програми ЗНО в аудіоформат. Ми і надалі будемо підтримувати такі соціальні ініціативи, які сприяють побудові цифрової держави», — зазначив Віце-прем'єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Михайло Федоров в студії «Ранку з Україною»:

Крім Лілії Ребрик, ідею також підтримали інші українські зірки. До озвучки долучились: Олена Кравець, Євген Кошовий, Олександр Пікалов, Степан Казанін, Юрій Великий, Володимир Мартинець, Анастасія Оруджова, Володимир Шумко, Марта Адамчук, Ната Жижченко, Даша Астаф'єва, Тетяна Будь та інші. 

«Проєкт “Слухай” — про  нову українську ідентичність. Це бібліотека нового покоління з великою соціальною місією — зробити освіту більш інклюзивною та пристосованою до нового світового порядку», — сказав автор проєкту, громадський діяч Олександр Барабошко.  

Тепер кожен має вільний доступ до сотень творів українською в аудіоформаті. «Слухай» отримав фінансування, це дозволить наростити базу літератури на платформі та підвищити впізнаваність серед українців. 

Конкурс #HackCorona ініціював міністр цифрової трансформації Михайло Федоров за допомогою програми EGAP, яка фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва і реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge. Партнером також виступили Програма розвитку ООН і IТ-підприємець та інвестор RefaceAI Сергій Токарєв. 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь