Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Леся Оробець: "Потрібно, щоб влада була шуганою"

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" з Іванною Коберник на каналі "Україна" кандидат у мери міста Києва Леся Оробець розповіла про своє бачення інструментів впливу та контролю влади українським народом.

21:43, 25 квітня 2014

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" з Іванною Коберник на каналі "Україна" кандидат у мери міста Києва Леся Оробець розповіла про своє бачення інструментів впливу та контролю влади українським народом.

Леся Оробець пояснила свої особисті причини, чому вона вперше вийшла на Майдан і звернула увагу на свої перші кроки в питанні розробки інструментарію контролю чиновників. "Я вийшла на Майдан, бо у мене не було ні найменшого способу, навіть будучи держслужбовцем, народним депутатом, контролювати Кабмін і міністрів, які вирішили не підтримати договір про асоціацію. Зараз деякі інструменти вже почали з'являтися. Особисто я є співавтором закону про прозорість держзакупівель, за яким кожен громадянин має право відкрити "Вісник держзакупівель" і подивитися по кожному держоргану - хто за гроші народу у кого і що купив. Це дуже важливо, адже саме контроль за тим, куди йдуть людської гроші, і є основним контролем за владою. Це правильно: ми платимо податки, будьте ласкаві - відзвітуйте!" - сказала вона.

Депутат розповіла, що саме вона має намір вимагати у депутатів Київської міськради, коли стане мером міста. "Я маю намір вимагати у депутатів Києва їх звіти про витрати. Тобто, не раз на рік подавати декларації, але декларувати відразу всі свої витрати, які перевищують, скажімо, 20 000 гривень", - зазначила Оробець.

Кандидат в мери Києва вважає, що потрібно розробити інструментарій впливу на трудову біографію кожного чиновника. "Я вважаю, що має бути прямий зв'язок між ефективністю роботи кожного чиновника і його трудовою біографією. На рівні Києва, є така служба 15-51, в яку можна зателефонувати і поскаржитися, але, на жаль, останнім часом це ніяк не впливало на трудову біографію чиновника. Кожна скарга повинна впливати на чиновника - звільнення, догана, штраф, переведення на іншу посаду. При чому, повинні враховуватися негативні і позитивні оцінки", - підкреслила депутат і додала, - Влада повинна бути, як мені на Майдані сказав донецький журналіст, шуганою: будь-який публічний скандал повинен коштувати поганому чиновнику місця. Крім того, потрібно виховувати політичну пам'ять народу. Люди повинні пам'ятати будь-які проступки влади".

При цьому Оробець зауважила, що вона сама особисто готова до будь-яких методів контролю її діяльності, які здатна придумати громадськість. "Але які не розходяться зі здоровим глуздом, - звернула увагу вона. - Якщо мене оберуть мером, то моє переобрання буде вже через рік, а не через п'ять. Вся моя робота буде, як на долоні. Зараз народ змінився, зараз кияни готові до цього контролю. Зараз точно не пройдуть ті схеми, які були при Черновецькому і Попові: люди готові самі виконувати громадську роботу. Але потрібно розуміти, що поки не буде проведена ефективна реформа самоврядування, будь-який мер буде, по суті, британською королевою в руках держказначейства".

Дивіться народно-політичну програму "Майдан. Точка відліку" щоп'ятниці о 19:45 в ефірі телеканалу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь