Онлайн

"Критична точка": як врятуватися від нападу собаки

У постійній рубриці "Секретна порада" програми "Критична точка" власник розплідника бордоських догів розповів, як уберегтися від нападу собак.

16:25, 12 квітня 2013
У постійній рубриці "Секретна порада" програми "Критична точка" власник розплідника бордоських догів розповів, як уберегтися від нападу собак.

Якщо дотримуватися певних правил і бути уважним, то запросто можна вберегти себе від небажаного результату, якщо на вас напала собака. Як це зробити розповів Тарас Можейко - власник розплідника бордоських догів.

"Напевно, найкраще - це не боятися і любити собак. Але якщо Вам дуже не подобаються собаки, то просто обходьте їх стороною: не проходьте повз їх господаря, не "ричіть" і звичайно ж не робіть пакостей тварині", - каже Тарас.

Але що ж робити, якщо навіть ці поради не допомагають уникнути зустрічі один-на-один?

"Не можна розвертатися, тікати, робити якихось різких рухів і дивитися собаці в очі. Коли собаки готуються до бійки, вони стоять і дивляться один одному в очі. Тобто, хто кого перегляне, той, власне кажучи, і виграв. Але людина, повірте, не перегляне собаку. Буде виділятися адреналін, коли людина дивитиметься собаці в очі, собака це відразу відчує і буде моментальна атака", - розповів герой рубрики.

Бувають моменти, коли стикаєшся не з однією собакою, а зі зграєю. Що робити в такій ситуації?

"Якщо на вас напала зграя собак, потрібно спробувати впертися спиною в стіну, постаратися прикрити свій тил, щоб вони тебе не оточили з усіх боків. А якщо ви йдете по вулиці і бачите: стоїть зграя собак і, наприклад, їсть. Не потрібно робити вигляд, що тобі все одно, і йти напролом. Краще їх обійти. Головне спробувати визначити ватажка в зграї і злякати його - відразу вся зграя піде назад. Теоретично, ватажок той, хто біжить попереду".

Якщо ви вже розумієте, що собака зараз нападе, то на цей випадок є теж екстрені заходи захисту: "Якщо нападу не уникнути, потрібно підставляти променеву кістку. Якщо під рукою є палиця, сумка, пакет - впхніть собаці це в рот. Якщо є шарф або мотузка, спробувати цим затягнути собаці шию. Бо по-іншому ви собаку не зупините. Якщо собака вчепиться в людину або іншу собаку - її вже відтягнути просто нереально. Але щоб до цього не дійшло, просто не провокуйте тварину і дотримуйтеся попередніх порад" .
    
Дивіться програму журналістських розслідувань "Критична точка" на телеканалі "Україна" по буднях о 16:00.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь