Онлайн
Коронавірус

Коронавірусу – рік. Як він змінив життя людей

Такого ніхто не міг передбачити.

Даша Харченко Даша Харченко
17:30, 17 листопада 2020

Перший випадок коронавірусу було виявлено, ймовірно, рівно рік тому, за цей час у світі діагностували вже понад 55 млн заражень і зафіксували понад 1,3 млн смертей.

Зараз вже досить складно знайти людину, яка б не чула про коронавірус і яку не торкнувся би карантин.

У березні 2020 року газета South China Morning Post  написала, що нульовий пацієнт із COVID-19 був, ймовірно, зафіксований 17 листопада 2019 року в місті Ухані (китайська провінція Хубей). Ним, як вважається, був 55-річний чоловік.

Швидке поширення

На жаль, спочатку люди не розуміли всіх масштабів лиха і поставились досить халатно до невідомої інфекції. Але коли COVID-19 почав стрімко виходити за рамки Китаю, і масово зачіпати десятки країн і районів в світі, уряд почав бити на сполох і оголошувати в своїх країнах карантин. Сталося це через те, що багато людей їздили відпочивати в Китай, де підхоплювали інфекцію і привозили її до себе на батьківщину. Першими постраждали Південна Корея, Італія, Іспанія, Іран, а після дійшло і до України.

Ставлення людей

За даними соціологічної групи «Рейтинг», за період карантину значно зросла частота перегляду новин.  Третина опитаних зазначили, що стали частіше дивитися фільми та серіали, прибирати вдома, готувати їжу.

Кожен п'ятий опитуваний почав частіше займатися своїм хобі.

А чоловіки більше часу, ніж зазвичай, стали витрачати на сон, алкоголь і секс. Особливо ті, які довгий час не ходили на роботу.

Обмеження позначились на кількості прогулянок на свіжому повітрі, а також на спілкуванні з друзями: близько 40% опитаних заявили, що спілкувались з ними не так часто, як до карантину.

фото:depositphotos

Водночас серед базових емоцій люди найчастіше відчували радість та зацікавленість або хвилювання.

Окремо варто сказати про подорожі: через пандемію коронавірусу це стало величезною втратою.  Теперь ми їх цінуватимемо набагато більше.

Читай також
Життя на карантині - як заробити в часи коронакризи?

Життя на карантині - як заробити в часи коронакризи?

Так само ми більш уважно будемо ставитись до свого здоров’я.

Не можна не зазначити те, як допомогли технології в цій скрутній ситуації: всі, хто могли, перейшли на дистанційну роботу та навчання. Онлайн проводились зустрічі, семінари та навіть концерти і спортивні заходи.

Як коронавірус вплинув на навколишнє середовище

Поширення епідемії COVID-19 спричинило зміни не тільки в економіці, але і в поведінці людини, що стала споживати різні ресурси значно менше. У пріоритеті стало збереження і раціональне використання, а порушення звичного способу життя на локальних територіях призвело до передбачуваних наслідків зміни рівня забруднення навколишнього середовища.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь