Онлайн
Календар свят

Коли в Україні відзначається День святого Миколая 2020

День святого Миколая: дізнайтеся, коли відзначаємо і яких традицій дотримуємося

Ольга Козачок Ольга Козачок
20:25, 9 грудня 2020
Подарунки в День святого Миколая Чудотворця
Подарунки в День святого Миколая Чудотворця

День святого Миколая Чудотворця – це всіма улюблене і довгоочікуване зимове свято не лише в Україні, а й в усьому світі. Особливо цей день люблять діти, тому що на святого Миколая не обходиться без подарунків. Але й багато дорослих радіють, як діти, отриманим на День святого Миколая подарункам і приємних сюрпризам.

Читай також
Вихідні і свята у грудні 2020 в Україні

Вихідні і свята у грудні 2020 в Україні

Святий Миколай здавна шанується як чудотворець, вважається покровителем моряків, мандрівників, знедолених, сиріт, ув'язнених, а також дітей.

Коли День святого Миколая в 2020 році

Щорічно православна церква вшановує пам'ять святого Миколая Чудотворця 19 грудня. Це день кончини святого, архієпископа Мир Лікійських, одного з найбільш шанованих християнських святих.

У 2020 році День святого Миколая вдало випадає на вихідну суботу. Хоча офіційно в Україні це свято не є вихідним днем.

День святого Миколая: історія свята

Святитель Миколай, відомий також як Миколай Чудотворець і Миколай Угодник – римський християнський священик, єпископ Мирський, який жив у III-IV століттях. Святий Миколай за легендами зробив безліч чудес за життя і навіть після смерті.

Багато своїх добрих діянь святий здійснював таємно, не афішуючи. Відома історія про те, як Миколай Чудотворець підкинув гаманці з грошима в дім трьох сестер, які жили у бідній сім'ї, і тим самим забезпечив їм придане і врятував дівчат від ганьби і нещасної долі.

Ще одна історія свідчить, що святитель Миколай врятував безвинно засуджених на страту людей, зупинивши ката з уже занесеним над їхніми головами мечем.

Також допомога святого Миколая врятувала мешканців міста Мири від неминучого голоду, коли він з'явився уві сні одному італійському купцеві, дав йому гроші і попросив прийти у Світи із зерном.

Перші згадки про шанування святого Миколая датуються VI століттям. В ті часи імператор Юстиніан I побудував на честь Миколая Угодника церкву в Константинополі. Пізніше шанування святого Миколая стало популярним у східно-християнських церквах, Греції, Італії, Німеччині, Україні, Росії, Болгарії та інших країнах. В Україні на честь святого також було назване місто Миколаїв.

День святого Миколая: традиції свята

До нашого часу збереглася головна традиція святкування дня святого Миколая. Цього дня діти знаходять у взутті, панчохах або у себе під подушкою подарунки. Вважається, що вночі напередодні свята 19 грудня Миколай Чудотворець тихенько підкладає подарунки слухняним діткам.

Дотримуючись доброї традиції, ви також можете зробити приємний сюрприз не лише дитині, але і своїм рідним і коханим людям, тихенько підклавши під подушку подарунок у ніч на святого Миколая.

Ще одна гарна і радісна традиція, коли відзначають день святого Миколая – це відкриття святкових новорічних ялинок по всіх містах країни.

Дивіться відео, як можна відправити своє бажання святому Миколаю:

Дізнайтеся, які вихідні на Новий рік 2021 в Україні: як відпочиваємо на новорічні свята.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь