Онлайн
Календар свят

Коли святкують Спаси 2020: Медовий, Горіховий і Яблучний

Дізнайтеся, коли буде Медовий Спас, Яблучний Спас і Горіховий Спас у 2020 році: точні дати свят

17:05, 31 липня 2020

Літні Спаси 2020

фото: depositphotos

Наближається серпень 2020, який принесе гарні, добрі, ситні, світлі церковні і народні свята, присвячені літу, врожаю, смачним і солодким дарам природи. Коли відзначаємо Спаси в 2020 році – Медовий, Яблучний і Горіховий – дізнайтеся в нашій статті.

Читай також
Як приготувати смачні ягідні джеми, використовуючи мінімум цукру

Як приготувати смачні ягідні джеми, використовуючи мінімум цукру

Коли буде Медовий Спас у 2020 році

Перший Спас, який також називається Мокрий, Маковій або Медовий Спас у 2020 році настане 14 серпня. Цей день припадає на п'ятницю, саме напередодні вихідних.

Як зрозуміло з назви, Медовий Спас присвячений найсолодшим ласощам. Саме з цього дня, згідно з народними традиціями, пасічники починають активний збір меду нового врожаю. А їсти його дозволялося лише після освячення в церкві. Також на цей період припадає збір маку, звідси ще одна назва свята – Маковій.

Коли настане Яблучний Спас у 2020 році

Другий Спас, він же Великий Спас або Яблучний Спас, відзначається незабаром після Маковія – 19 серпня. І в 2020 році Яблучний Спас буде в середу – самий розпал робочого тижня.

Яблучний Спас ще називають Великим. Це свято, мабуть, найулюбленіше в народі, адже з цього дня після освячення в церкві дозволено їсти яблука та інші фрукти – груші, сливи, виноград – на які так багатий літній сезон.

Коли святкуємо Горіховий Спас у 2020 році

Рівно через 10 днів після Яблучного Спаса, 29 серпня, настає Третій Горіховий Спас. У 2020 році це свято прийде у вихідну суботу. Горіховий Спас має і безліч інших назв – Хлібний Спас, Малий Спас, Полотняний Спас, а також Холодний Спас. Цей останнє свято, присвячене Спасителю, настане саме напередодні вересня, завершуючи літо.

В цей час збирають і заготовляють на зиму горіхи. Також на Третій Спас зазвичай завершувалися жнива хлібів і починався посів озимих. А ще в давні часи у цей період проводилися ярмарки, де продавали тканини, з яких саме шили одяг на холодний сезон. Тому свято також має назву Полотняний Спас.

Дивіться відео, як християни святкують Медовий Спас або Маковія

Читайте, які вихідні та святкові дні у серпні 2020 в Україні.

Вам також буде цікаво дізнатися, які церковні свята у серпні 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь