Онлайн
Календар свят

Сьогодні відзначаємо Воздвиження Хреста Господнього 2020: історія і традиції

В День Воздвиження Хреста Господнього 2020 дізнайтеся, які традиції збереглися до нашого часу

Ольга Козачок Ольга Козачок
09:10, 27 вересня 2020

Свято Здвиження: головні прикмети

фото: pixabay

Сьогодні, 27 вересня, віруючі відзначають Воздвиження Хреста Господнього або ж по-народному Здвиження. Це велике православне свято, що присвячене набуттю Хреста Господнього. Що це за подія, яку історію і традиції має свято, читайте в нашій статті.

Читай також
Церковні свята в вересні 2020: календар по днях

Церковні свята в вересні 2020: календар по днях

Воздвиження Хреста Господнього: дата свята

Повна назва свята звучить як Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Воно було встановлене 27 вересня. Вважається, що цього дня в VII столітті відбулося набуття однієї з найважливіших християнських реліквій – Хреста Господнього, на якому був розп'ятий Ісус під час страти на Голгофі.

Воздвиження Хреста Господнього: історія

Після того як відбулася страта Ісуса Христа, римські правителі-язичники поспішили заховати хрест, на якому Він був розп'ятий, щоб менше нагадувати людям про чудесне Воскресіння і не допустити поширення християнської віри. Вони закопали землею і місце страти, і Гроб Господній, а зверху побудували капище для язичницьких богів.

Протягом довгого часу це священне місце було приховано від людського ока. І лише в 326 році, при імператорі Костянтині Великому, коли гоніння на християн зменшилися, був знайдений Гроб Господній і три хрести на місці розп'яття Ісуса та інших страчених. Ці священні раритети виявила рівноапостольна цариця Олена – мати імператора Костянтина.

Щоб визначити, на якому із хрестів був розп'ятий Ісус, знахідки по черзі перевіряли. Так завдяки Животворящому Хресту зцілилася хвора жінка. А ще воскрес померлий, якого збиралися ховати.

На місці, де була виявлена ​​знахідка, згодом спорудили християнський храм. А щоб віруючі могли побачити святиню, священики піднімали або ж воздвигали Животворящий Хрест над головами молільників – звідси пішла назва свята Воздвиження Хреста Господнього.

Читайте також
Воздвиження Хреста Господнього: ексклюзивні привітання в картинках і листівках

Воздвиження Хреста Господнього: ексклюзивні привітання в картинках і листівках

Воздвиження: традиції і прикмети 27 вересня

  • Вважається, що на Воздвиження відбувається боротьба між честю і безбожністю. А тому, щоб захистити християн від нещасть, у церквах проходили служби, а навколо селищ проводилися хресні ходи.
  • До дня Воздвиження Хреста Господнього зазвичай приурочували підняття хрестів на споруджуваних церквах.
  • У народі помічали, що на Воздвиження закінчується бабине літо, встановлюються холоди і починається справжня осінь.
  • Головною прикметою на Воздвиження вважається масове переміщення змій та інших плазунів на місце зимівлі – зрушення під землю. А тому 27 вересня небезпечно ходити в ліс.
  • Також до цього дня птахи відлітали у вирій, а ведмеді залягали в барлогу.
  • Кажуть, що на Воздвиження і земля здвигається. Вона повинна закритися на зиму і відпочити, тому не можна даремно турбувати землю, копати її або забивати кілки.
  • На Воздвиження було прийнято заготовлювати капусту на зиму: рубати, шинкувати, засолювати, а також пекти пироги і пригощати гостей.
  • У свято Воздвиження Хреста Господнього дотримуються посту.

Дивіться відео, на що здатні мощі в печерах Києво-Печерської Лаври:

Читайте, які вихідні та святкові дні у вересні 2020 в Україні.

Вам також буде цікаво дізнатися, коли відзначається День вчителя в 2020 році.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь