Онлайн
Коронавірус

Коли почнеться вакцинація від COVID і як українцям записатися на щеплення

Вакцинація розпочнеться відразу після того, як в Україну приїде перша партія препаратів.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:00, 16 лютого 2021

Україна готується до початку першої хвилі вакцинації від коронавірусу. До кінця цього тижня країна повинна отримати першу партію препарату від британсько-шведської компанії AstraZeneca і вже на наступний день пацієнти отримають перші щеплення.

Напередодні початку вакцинації ми вирішили з'ясувати, як вона буде проходити і як записатися на щеплення.

Перший етап вакцинації повинен початися з середини лютого. В першу чергу щеплення отримають медики, які лікують хворих на COVID-19 в стаціонарах, і військові, які беруть участь в операції об'єднаних сил на Сході України. На цьому етапі з лютого по квітень планують вакцинувати 367 000 чоловік. Щеплення робитимуть мобільні бригади.

Другий етап вакцинації охопить близько 3 мільйонів чоловік - щеплення отримають медичні працівники та персонал медичних установ. А також жителі будинків престарілих та персонал цих закладів. Вакцинацію проводитимуть в стаціонарних пунктах щеплень і мобільні бригади.

МОЗ планує безкоштовно вакцинувати 21 млн осіб з груп ризику в 2021 році. Загалом національний план вакцинації від COVID-19 передбачає, що всі громадяни України будуть вакциновані за рахунок держави. Згідно дорожній карті, до кінця 2022 року вакцину отримає 50% населення України. У відкритий доступ вакцина може надійти вже влітку 2021 року.

Записатися на вакцинацію можна буде трьома способами:

  • у свого сімейного лікаря
  • на сайті, який скоро запустить МОЗ
  • через гарячу лінію за телефоном 0800602019
  • Також в Мінціфри заявляли, що українці зможуть записатися на щеплення від COVID-19 через додаток «Дія».

Вакцинацію від COVID в Україні проводитимуть 4 препаратами: ASTRAZENECA, NOVAVAX, PFIZER-BIONTECH, SINOVAC BIOTECH.

При безкоштовної вакцинації вибирати виробника вакцини для щеплення не можна, це можна буде зробити тільки на платній основі.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь