Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Коли та скільки кави можна пити – поради МОЗ

17:17, 24 травня 2018

Перше, що спадає на думку, коли потрібен заряд бадьорості – кава. Утім, аби отримати позитивний ефект від цього напою, слід слідкувати за часом та кількістю її вживання.

Так,  в.о. глави МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, що кожна людина повинна спиратися на свої власні відчуття від кави. Якщо, наприклад, від кави людині стає зле, чи розвивається залежність, то потрібно обмежити її прийом до того рівня, на якому людина почуватиме себе добре. 

Вона зазначила, що Європейське відомство з безпеки харчових продуктів у 2015 році рекомендувало споживати не більше 400 мг кофеїну на день і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. Своєю чергою, один американо містить 154 мг кофеїну, а еспресо – 77 мг. До того ж, продовжила Супрун, науковці зазначають, що додавання до кави великої кількості вершків та цукру збільшує калорійність та жирність напою, що зменшує його користь у рази.

"Втім універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну – хтось його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось – дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а затяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну", – зауважено в повідомленні Уляни Супрун.

За словами очільниці МОЗ, кожна людина має звертати увагу передусім на власні відчуття від кави: якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре.

"Не варто пити каву взагалі, або не перебільшувати дозу понад 1-2 чашки на день, якщо після неї у вас відчутно пришвидшується серцебиття, пітніють долоні, виникає біль у шлунку чи печінці, погіршується сон та виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися в будь-кого в разі надмірного споживання кави", – попередила Супрун.

Крім того, вона зазначила перелік тих, кому слід обмежити вживання кави: вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту та порушеннями сну, в стані сильного стресу.

"Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому та стати дратівливими. Так відбувається тому, що мозок надто звик до кави, і став схильним більше до гальмування, ніж до збудження", – пояснила в.о. глави МОЗ.

Супрун розповіла, що кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження у міру того, як ми втомлюємося. Є кава – збудженню нервової системи ніщо не заважає. Але що більше ми призвичаюємося до кави, то більше маємо аденозинових рецепторів. Проте, заспокоїла вона, неприємні постефекти зникають через певний час після відмови від кави.

"Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави й одразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів у мозку, і каві буде простіше вас збадьорити, не завдавши шкоди", – додала в.о. міністра охорони здоров'я.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь